Connect with us

EVENIMENT

Doi elevi de 18 şi 19 ani, reţinuţi în cazul bărbatului înjunghiat mortal pe stradă în Galați

Publicat

inchisoare, penitenciar, gratii

Doi elevi de 18 şi 19 ani, din Galaţi, au fost reţinuţi de procurori, sâmbătă, pe bază de ordonanţă, fiind suspecţi în cazul bărbatului înjunghiat mortal pe stradă în noaptea de joi spre vineri.

Potrivit anchetatorilor, cei doi au fost identificaţi, vineri, au fost audiaţi, iar procurorul de caz a dispus reţinerea pe bază de ordonanţă pentru 24 de ore. Suspecţii vor fi prezentaţi instanţei de judecată cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile, fiind acuzaţi de omor.

Conform unor surse apropiate anchetei, cei doi ar fi elevi la Seminarul Teologic din Galaţi, nu aveau nicio legătură cu victima, întregul scandal pornind de la un conflict spontan.

Un bărbat de 41 an, din Galaţi a fost înjunghiat mortal, în noaptea de joi spre vineri, pe o stradă din apropierea Şcolii nr. 20 din localitate.

Potrivit reprezentanţilor Serviciului de Ambulanţă Galaţi, bărbatul zăcea inconştient pe caldarâm, având o rană la cap şi o lovitură de cuţit în zona pieptului. Victima a fost resuscitată şi intubată şi transportată la Spitalul Judeţean de Urgenţă Galaţi. Aici, în ciuda intervenţiei medicilor, bărbatul a murit.

Din primele cercetări efectuate de criminalişti şi procuri, se pare că victima a avut o altercaţie cu mai multe persoane, care a degenerat în acte de violenţă soldate cu decesul bărbatului.

În cauză a fost deschis un dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de omor. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

JPMorgan: Câștigarea alegerilor din România de către Nicușor Dan reduce în viitor riscul politic. Previziuni privind cursul euro

Publicat

programul ”euro 200”: când primesc elevii și studenții bonuri valorice

Câștigarea alegerilor din România de către Nicușor Dan reduce în viitor riscul politic se arată într-o analiză a băncii americane de investiții JPMorgan, transmite Reuters.

Potrivit sursei citate, o retrogradare a ratingului suveran sub categoria ”investment grade” (recomandat pentru investiții) este acum mai puțin îngrijorătoare.

Banca de pe Wall Street și-a ajustat previziunile după alegerile de duminică. Acum se așteaptă ”la o depreciere moderată” a monedei…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Remus Lăpușan, deputat PSD: Semnalul dat de români este clar – continuăm drumul european, cu decență și responsabilitate

Publicat

lapusan 2.jpeg

Deputatul PSD Remus Lăpușan a transmis un mesaj de mulțumire după turul al doilea al alegerilor prezidențiale, câștigate de Nicușor Dan. Parlamentarul clujean subliniază importanța participării la vot și avertizează că rezultatul finalei Dan-Simion este un semnal de alarmă pentru partidele mari.

„Mulțumesc tuturor celor care au participat la votul de duminică. Participarea la vot este esența unei democrații funcționale, iar implicarea cetățenilor arată că…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ANAF: Termenul limită pentru depunerea Declarației unice – formular 212 este 26 mai. Ce trebuie să știe contribuabilii

Publicat

calendar obligații fiscale anaf luna mai 2025: termen pentru declarația

ANAF anunță că termenul limită pentru depunerea Declarației unice – formular 212 este 26 mai, inclusiv, pentru veniturile obținute în anul precedent.

Declarația unică se completează și se depune de către persoanele care:

  • în anul 2024 au avut, individual sau într-o formă de asociere, venituri/pierderi din România sau/și din străinătate
  • datorează impozit pe venit și contribuții sociale obligatorii, potrivit prevederilor Codului Fiscal.

Declarația unică se depune și…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident rutier pe DJ 142L la Pețelca, lângă Teiuș. Trafic blocat după ce un camion a derapat

Publicat

accident rutier pe dj 142l la pețelca, lângă teiuș. trafic

Un accident rutier s-a produs luni după-amiaza pe DJ 142L la Pețelca, lângă Teiuș. Traficul rutier este blocat în zonă, a anunțat IPJ Alba.

Din primele date, un autocamion ar fi derapat. Nu sunt persoane rănite.

Revenim cu amănunte.






Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe