ACTUALITATE
3,4 kg de cannabis şi 80 grame de haşiş destinate pieţei din Craiova, indisponibilizate de poliţişti

Poliţiştii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate (BCCO) din Craiova, sub coordonarea procurorilor DIICOT, au descoperit şi indisponibilizat 3,4 kilograme de cannabis şi 80 de grame de rezină de cannabis (haşiş).
Potrivit IPJ Dolj, drogurile ar fi fost destinate pieţei din Craiova şi urmau a fi valorificate către diverşi consumatori, contra unor sume cuprinse între 70 şi 100 de lei/gram.
În cauză, procurorul de caz din cadrul DIICOT – Serviciul Teritorial Craiova a solicitat arestarea preventivă în lipsă a unui bărbat de 28 de ani şi a unei femei de 24 de ani, din Craiova, persoane care se sustrag cercetărilor. La data de 12 martie a.c., instanţa de judecată a emis mandate de arestare preventivă pentru 30 de zile pe numele celor două persoane bănuite de comiterea infracţiunii de trafic internaţional de droguri.
Activităţile s-au desfăşurat cu sprijinul de specialitate al Direcţiei Operaţiuni Speciale din cadrul Poliţiei Române. AGERPRES
ACTUALITATE
O tânără de 20 de ani, din municipiul Botoșani, este de negăsit! Dacă ați văzut-o, sunați la 112

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
FOTO: Campanie de cercetare arheologică prin scanarea așezărilor cucuteniene din zona comunei Vaculești, Botoşani

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro