Connect with us

EVENIMENT

Trupul tânărului dispărut în mare la Olimp a fost găsit. Silviu a salvat doi copii de la înec cu preţul vieţii sale

Publicat

Bărbatul dispărut în valurile mării, după ce a salvat cei doi copii de la înec, ieri, la Olimp, a fost găsit duminică dimineață.

Citește și: Tragedie în stațiunea Olimp. Un tată şi-a salvat copiii din mare, însă el nu a mai ieşit la mal

Agenţia Română de Salvare a Vieţii Omeneşti pe Mare (ARSVOM) a iniţiat sâmbătă după-amiază o operaţiune de salvare pe mare, în zona costieră a plajei din staţiunea Olimp, fiind căutat un bărbat despre care martorii spun că nu a mai ieşit la mal după ce a salvat cei doi copii de la înec, informează ISU Dobrogea.

Citește și: Bărbatul care a salvat doi copii de la înec, dar nu a mai reuşit să iasă din mare, nu era tatăl acestora. Era membru Pro România și se aflat în concediu pe litoral

Conform sursei citate, plaja din staţiunea Olimp, au intervenit sâmbătă, în jurul orei 17,30, echipajele a două ambulanţe SMURD, după ce salvatorii au fost anunţaţi în legătură cu un caz de înec.

Cristina Vasile, purtător de cuvânt al IPJ Constanţa, a declarat, pentru MEDIAFAX, că bărbatul era din Dâmboviţa şi avea 32 de ani. Acesta era la mare în concediu, cu soţia lui.

Duminică, în jurul orei 7.00, scafandrii au găsit trupul bărbatului în zona plajei Davos din stațiunea Olimp.

La căutări au participat 13 scafandri și un echipaj ARSVOM, informează ISU Dobrogea.

Sursa: Mediafax

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Hotărâri ale Sinodului BOR: Au fost aprobate texte liturgice noi și măsuri pentru clerici și mireni

Publicat

hotărâri ale sinodului bor: au fost aprobate texte liturgice noi

Hotărâri ale Sinodului BOR: Declararea anului 2027 drept ''Anul omagial al conlucrării clericilor și mirenilor în viața și misiunea Bisericii'' și ''Anul comemorativ al Patriarhilor Justinian Marina (1948-1977) și Teoctist Arăpașu (1986-2007)'' în Patriarhia Română se numără printre hotărârile Sfântului Sinod al BOR întrunit vineri, la Palatul Patriarhiei, sub președinția Patriarhului Daniel.

Potrivit unui comunicat al Biroului de Presă al Patriarhiei Române transmis...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sara Sorribes Tormo și Kamilla Rakhimova au CÂȘTIGAT finala la dublu de la Transylania Open

Publicat

tenis.jpg






Cluj-Napoca a fost din nou gazda unui spectacol tenisistic de calitate, iar finala probei de dublu de la Transylvania Open 2026 a oferit publicului un meci echilibrat și plin de suspans.

Cuplul uzbeko-spaniol format din Kamilla Rakhimova și Sara Sorribes Tormo a trecut în două seturi de perechea Wang/Zheng și și-a trecut numele în istoria turneului.

Ultimul act de pe tabloul de dublu a debutat sub semnul...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Elevii devin „eroi” împotriva bullyingului. Polițiștii clujeni cheamă tinerii la concursul național care dă voce copiilor

Publicat

copil victima bullying scoala.jpg






Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Cluj se implică activ în prevenirea violenței din mediul școlar și promovează concursul național de creație „Eroul din clasă”, o inițiativă dedicată elevilor de gimnaziu din întreaga țară.

Competiția face parte din proiectul „Scoate violența școlară din anonimat” și din campania națională „Tăcerea e tot violență! Vocea ta e soluția!”,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Doi turiști maghiari au fugit din calea unui urs la Rimetea și s-au blocat pe munte. Au intervenit Salvamont Alba și Jandarmeria

Publicat

doi turiști maghiari au fugit din calea unui urs la

Doi turiști maghiari au fugit sâmbătă din calea unui urs la Rimetea și s-au blocat pe munte. A fost alertat Serviciul Public Județean Salvamont - Salvaspeo Alba, care s-a deplasat în zonă pentru a-i recupera. 

De asemenea, au fost anunțați jandarmii montani, pentru protejarea zonei în cazul în care animalul s-ar întoarce.

”Intervenție a SPJ SALVAMONT-SALVASPEO Alba, în cooperare cu un echipaj al Jandarmeriei Montane, pentru evacuarea a doi turiști maghiari în zona Piatră...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe