Connect with us

ACTUALITATE

A fost găsit trupul tânărului care s-a aruncat în Arieș, la Turda

Publicat

Trupul tânărului care s-a aruncat, duminică, în râul Arieș, de pe un pod din Turda, a fost găsit după aproape 5 zile de căutări. 

„În cursul acestei dimineți, un cetățean a anunțat faptul că a văzut în râul Arieș un corp ce părea omenesc, care plutea într-o vâltoare de apă, în apropiere de ieșirea din municipiul Turda. Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au intervenit cu o barcă pentru a recupera corpul din apă, care se afla la cca 4 km față de locul unde a căzut bărbatul de 30 de ani de pe pod, în cursul zilei de duminică”, arată un mesaj al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Cluj.

Trupul bărbatului a fost scos din apă și predat Institutului de Medicină Medico Legală, unde medicii vor stabili cauza exactă a decesului.

Potrivit Poliției Cluj, din datele transmise prin apel la 112, tânărul ar avea 30 de ani, ar fi din Negrești Oaș și ar fi fost sub influența băuturilor alcoolice.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Când se virează pensiile pe card în iulie 2025 și care este calendarul livrării prin Poștă. Informații utile pentru beneficiari

Publicat

când se virează pensiile pe card în iulie 2025 și

Publicitate

Aproape 5 milioane de pensionari din România își vor primi drepturile bănești în perioada următoare, conform calendarului stabilit de Casa Națională de Pensii Publice. Plățile se vor face diferențiat, în funcție de metoda de încasare aleasă, prin Poșta Română sau direct în cont bancar.

Plata pensiilor prin Poștă – iulie 2025

Pentru pensionarii care au optat pentru livrarea la domiciliu, pensiile vor fi distribuite începând de marți, 1…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Ministrul Sănătății anunță sancțiuni pentru medicii care părăsesc programul de lucru înainte de terminare

Publicat

doctor medic sanatate pixabay 1000x600.webp.webp

Publicitate

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, anunță măsuri ferme împotriva medicilor care nu‑și respectă programul integral în spitalele publice. Vizate sunt situațiile în care cadrele medicale părăsesc unitatea la ora 12:00‑13:00, deși trebuie să lucreze opt ore, pentru a presta servicii în clinici private.

„Sunt determinat să pun capăt acestui fenomen”,

a declarat ministrul, precizând – potrivit Mediafax – că pregătește o…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Povara fiscală pentru firme crește la peste 34%: Statul ia mai mult din câștigul companiilor

Publicat

povara fiscală pentru firme crește la peste 34%: statul ia

Publicitate

Odată cu majorarea impozitului pe dividende la 16%, povara fiscală totală asupra câștigului firmelor din România urcă la peste 34% din profitul brut. Această creștere situează România peste media OCDE (32%) și aproape de media Uniunii Europene (40,9%), arată o analiză realizată de consultantul de business Florin Leucă, citat de Economedia.

Ce înseamnă asta pentru antreprenori?

Pentru fiecare 1 milion de euro profit brut, statul colectează…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Gest salvator al jandarmilor botoșăneni: Bărbat de 70 de ani ajutat după o căzătură gravă

Publicat

gest salvator al jandarmilor botoșăneni: bărbat de 70 de ani

Publicitate

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj de jandarmerie aflat în executarea misiunii de ordine publică în municipiul Botoșani a acordat primul ajutor unui bărbat în vârstă de 70 de ani, care a căzut și s-a lovit la cap.

Bărbatul s-a dezechilibrat pe trotuar după ce a traversat la intersecția străzii Primăverii cu Bulevardul George Enescu și, în urma căderii, a început să sângereze abundent în zona cefei.

Jandarmii au…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe