Connect with us

ACTUALITATE

A murit la 54 de ani cel mai mic copil din serialul Eight Is Enough

Publicat

adam rich

Adam Rich, actorul care a devenit celebru în copilărie, interpretându-l pe cel mai mic copil al familiei Bradford, Nicholas, în serialul de televiziune „Eight Is Enough”, a murit la 54 de ani.

Rich a murit sâmbătă la locuința sa din Los Angeles, potrivit TMZ, care citează familia actorului.

Cauza decesului nu a fost comunicată.

Rich a devenit cunoscut datorită rolului său din „Eight Is Enough”, însă a apărut în mai multe emisiuni TV și în diverse filme TV de-a lungul anilor ’70 și ’80. Printre aceste se numără „Fantasy Island”, „CHiPs”, „Small Wonder”.

Ultimul film de televiziune al lui Rich a fost un episod din „Baywatch” în 1993, înainte de a se retrage din aparițiile în fața camerei timp de zece ani.

Ulterior, el s-a jucat pe sine însuși în comedia lui David Spade din 2003, „Dickie Roberts: Former Child Star”, și a interpretat rolul lui Crocodile Dundee în serialul TV Reel Comedy în același an.

Rich s-a confruntat cu probleme juridice pentru un presupus jaf în 1991. „Tatăl” său din „Eight Is Enough”, actorul Dick Van Patten, i-a plătit la un moment dat cauțiunea. Mediafax

Sursa foto: Twitter /Jay Duplass

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Dezbatere USR: Care sunt îngrijorările clujenilor în privința construirii metroului și centurii metropolitane

Publicat

usr cluj 1.jpg

USR Cluj a solicitat, vineri, constituirea unui Consiliu Consultativ care să monitorizeze punerea în practică a marilor proiecte de infrastructură. Decizia vine după o dezbatere pe care USR-iștii clujeni au avut-o cu specialiști și reprezentanți ai societății civile privind construcția metroului și a centurii metropolitane.

Deputatul USR de Cluj, Viorel Băltărețu, a lansat invitația oficială pentru constituirea Consiliului Consultativ, din care să facă parte reprezentanții tuturor partidelor, dar și reprezentanți ai societății civile.

„Vrem să forțăm o transparentizare a problemelor care pot…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

FOTO. Chirie cu bucătărie în hol, dar renovată, la 300 de euro: „Numai în Cluj găsești garsonieră făcută pentru două persoane.”

Publicat

336890783 230735159459824 1887204915145962854 n e1679605951500.jpg

O proprietară din Cluj-Napoca a postat un anunț pe Facebook referitor la o garsonieră pe care o oferă spre închiriere în zona Expo Transilvania din cartierul Mărăști. Prețul de 300 de euro a stârnit reacții acide în comentarii.

„Se află la etajul 1/4, este recent renovată, ba chiar pot spune că este complet renovată, instalațiile și electrocasnicele sunt noi. Este utilată complet și izolată termic, are aer condiționat și centrală proprie, recent montate. Nu este pet friendly.”, se arată în anunțul său.

Conform acestuia, în apropierea blocului sunt magazine alimentare, la 5 minute de mers…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Poezie, brunch cu Chef Foa, concurs de dans sportiv și multe altele, la Cluj. TOP 11 evenimente de WEEKEND

Publicat

1679640621 carnival gbeb963a09 640.jpg

Clujul pregătește multă poezie, muzică, dans, delicii culinare și alte surprize celor care vor să încheie frumos penultimul weekend din martie. Cluj24 îți pune la dispoziție o listă cu 11 evenimente de neratat. Spor la distracție!

Sâmbătă, 25 martie

Spoken word/Jazz/Punk: ZEUȚII, Insomnia Café & Bistro, 20:00

Sâmbăta aceasta, Insomnia găzduiește un eveniment care promite bunădispoziție în rândul tuturor celor care vor să guste ceva nou – un cocktail (la propriu și la figurat) de cuvinte, pe ritmuri care îi vor transpune pe participanți în universul melodic al poeziei.

Spoken…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

S-a SEMNAT contractul de finanţare pentru „Velo Apuseni”, de 110 milioane de lei. 92,4 km de pistă vor fi în Cluj

Publicat

pista biciclete aeroport cluj 1 e1604391680320.jpg

Ilie Bolojan, preşedintele Consiliului Judeţean Bihor, a semnat miercuri, 22 martie, la Bucureşti, contractul de finanţare pentru proiectul „Velo Apuseni” prin care se va realiza traseul cicloturistic ce leagă judeţele Bihor, Cluj şi Alba în zona Munţilor Apuseni, în valoare totală de 110 milioane de lei, finanţat prin PNRR.

Potrivit comunicatului remis joi de Biroul de presă al CJ, proiectul „Velo Apuseni” presupune amenajarea a 227 de kilometri de piste de biciclete, din care 99,3 km vor fi pe teritoriul judeţului Bihor, 35,3 km pe teritoriul judeţului Alba, iar restul de 92,4 km în judeţul…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe