Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO-VIDEO: Accident cu 4 autocamioane și un autoturism pe DN 65, în județul Olt. Trafic BLOCAT

Publicat

Un grav accident rutier a avut loc, miercuri dimineață pe DN 65, în județul Olt. Din primele date, în eveniment au fost implicate patru autocamioane și un autoturism.

Potrivit IPJ Olt, accident rutier s-a produs  pe DN 65-E 574, la ieșirea din Balș spre pădurea Saru.

UPDATE 3: Patru dintre conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, celui de-al cincilea fiindu-i recoltate mostre biologice, fiind în imposibilitatea de a fi testat.


UPDATE 2: Potrivit ISU Olt, în eveniment au fost șase persoane, toate au fost găsite conștiente și cooperante. Din primele informații trei victime sunt transportate către UPU Slatina, iar trei persoane nu prezintă urme vizibile de traumă și refuză transportul la spital.

La locul evenimentului acționează pompieri de la Detașamentul Slatina și Garda Balș, cu două autospeciale complexe pentru intervenție și descarcerare, două echipaje SMURD și două autospeciale pentru descarcerare.

De asemenea, la locul evenimentului se află și două echipaje de la Serviciul Județean de Ambulanță.

UPDATE 1: Potrivit Centrului Infotrafic din cadrul Poliției Române s-a produs o coliziune față-spate pe DN 65 Craiova – Slatina, la kilometrul 31, în afara orașului Balș, județul Olt.

În urma impactului, două persoane au fost rănite.

În evenimentul rutier au fost implicate patru autocamioane și un autoturism.

Traficul rutier este blocat complet.

Stire in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Performanță, portabilitate și control: cum alegi platforma potrivită pentru muncă și studiu (P)

Publicat

performanță, portabilitate și control: cum alegi platforma potrivită pentru muncă

Alegerea unui dispozitiv de lucru începe cu o analiză sinceră a sarcinilor zilnice. Se verifică tipul de aplicații folosite, volumul de fișiere și nevoia de mobilitate. Contează rapiditatea în deschiderea programelor și siguranța în stocarea datelor. Se caută un echilibru între resursele hardware și ergonomia în utilizare. Când criteriile sunt clare, decizia devine coerentă.

Există diferențe concrete între platformele portabile care merită evaluate cu răbdare. Se compară…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Tamponare între două mașini, într-o intersecție din Alba Iulia

Publicat

video: tamponare între două mașini, într o intersecție din alba iulia

O tamponare s-a produs miercuri, la intersecția străzilor Vasile Alecsandri și Petru Maior din Alba Iulia. 

Două autoturisme s-au lovit în intersecție. Potrivit reprezentanților IPJ Alba, nu s-au înregistrat victime.

YouTube videoYouTube video

Incidentul a fost soluționat ca tamponare.

Ce trebuie să faci în cazul unei tamponări fără victime

În cazul unei tamponări fără victime, procedura este relativ simplă. Este bine ca participanții…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CCR amână decizia privind reforma pensiilor magistraților. Verdict așteptat după sărbători

Publicat

1765364125 ccr scaled e1739974914664.jpg






Curtea Constituțională a României a amânat pentru duminică, 28 decembrie, pronunțarea asupra sesizării depuse de Înalta Curte de Casație și Justiție privind legea de modificare a pensiilor magistraților, promovată de Guvernul Bolojan.

După mai multe ore de dezbateri, judecătorii CCR au decis să amâne luarea unei hotărâri, conform MediaFax.

Dezbateri la CCR pe legea asumată de Guvern

Judecătorii…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Semnarea actului de naștere al programului ”Capitala Tineretului din România 2026” la Alba Iulia

Publicat

semnarea actului de naștere al programului ”capitala tineretului din românia

Primarul din Alba Iulia, Gabriel Pleșa, a anunțat miercuri că la Palatul Principilor Transilvaniei din oraș a avut loc ”semnarea actului de naștere al programului ”Capitala Tineretului din România 2026”.

”Nu a fost doar o festivitate simbolică, ci a marcat instituționalizarea unui mecanism de co-management în care tinerii nu mai sunt tratați ca spectatori ai vieții comunitare, ci ca parteneri egali la masa deciziilor publice.

Într-o Românie în care migrația tinerilor spre…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe