Connect with us

EVENIMENT

Accident cu două autoturisme, pe o stradă din Râmnicu Vâlcea. Doi tineri au ajuns la spital

Publicat

ambulanta
Arhivă foto

Doi tineri au fost transportați la spital, miercuri după-amiază, după ce au fost răniți într-un accident rutier produs în Râmnicu Vâlcea.

Potrivit IPJ Vâlcea, la data de 23 august  2023, polițiștii Biroului Rutier Râmnicu Vâlcea au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier, soldat cu rănirea a 2 persoane.

Din verificările preliminare efectuate s-a stabilit că, ar fi avut loc o coliziune între două autoturisme pe strada Calea lui Traian, din municipiul Râmnicu Vâlcea.

În urma impactului, a rezultat rănirea ușoară a conducătoarei auto, în vârstă de 18 ani și a unui bărbat de 22 de ani, pasager în același autoturism, ambii din județul Hunedoara.

Cele două persoane au fost transportate la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză se efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a produs.

Accident în Râmnicu Vâlcea. Precizările pompierilor

Potrivit ISU Vâlcea, salvatorii din cadrul ISU Vâlcea au fost solicitați prin apel la 112, pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și de prim ajutor, în urma producerii unui accident rutier în municipiul Râmnicu Vâlcea, strada Calea lui Traian.

Au intervenit de urgență forțe din cadrul Detașamentului de Pompieri Râmnicu Vâlcea, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și o ambulanță aparținând SAJ.

Sosiți la locul evenimentului, pompierii militari vâlceni au constatat că în evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme, iar în urma coliziunii au rezultat două victime, care au fost transportate la UPU Vâlcea de echipajele medicale prezente la locul evenimentului.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Cabina unui camion cu lemne a ars pe centura de ocolire Vâlcele-Apahida. Pompierii au reușit să salveze încărcătura

Publicat

whatsapp image 2026 01 31 at 08.09.52 scaled.jpeg






Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit, sâmbătă dimineață, pentru stingerea unui incendiu care s-a manifestat la un autotren situat pe centura Vâlcele-Apahida.

”Apelul de urgență a venit în jurul orei 06.40, iar la fața locului au fost mobilizate două autospeciale de stingere și un echipaj SMURD. Până la sosirea pompierilor, șoferul a reușit să se autoevacueze și nu a necesitat...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ANAF va avea o divizie de criptomonede, în premieră. Va urmări cazurile de fraudă și spălare de bani

Publicat

anaf va avea o divizie de criptomonede, în premieră. va

ANAF va avea o divizie de criptomonede: Șeful instituției, Adrian Nicușor Nica, a anunțat că, în urma reorganizării în care va intra, instituția își va înființa pentru prima dată o divizie de criptomonede.

„Vreau să vă spun un lucru: poate astăzi nu suntem atât de bine pregătiți cum ne dorim pe partea de cripto, dar faptele pe care diverși contribuabil aleg să le facă ascunzându-le în partea de cripto, în următoarea perioadă, că va fi un an, că vor fi doi, vor fi...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

31 ianuarie: Sfinții Doctori fără de arginți Chir și Ioan, tămăduitori ai trupului și sufletului

Publicat

31 ianuarie: sfinții doctori fără de arginți chir și ioan,

31 ianuarie: Sfinții Doctori fără de arginți Chir și Ioan, tămăduitori ai trupului și al sufeltului sunt prăznuiți la această dată și reprezintă, simbolic, îndrumarea bisericii spre fapte bune fără a aștepta răsplată. 

Doctorii fără arginți sunt sfinții care i-au vindecat pe cei bolnavi și nu au perceput vreo taxă pentru binele făcut. Cei mai cunoscuți sunt pomeniți câte doi în cultul liturgic, potrivit Basilica, agenția de presă a Patriarhiei.

În rândul...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

U Cluj și CFR Cluj simt respirația play-off-ului

Publicat

minge fotbal.jpg






Echipele clujene U Cluj și CFR Cluj au ajuns atât de aproape de locurile din play-off, încât îi simt respirația. U Cluj este pe locul 7, iar CFR Cluj, imediat în spate, pe locul 8.

 

Rezultatele etapei a 24-a

 

FC CFR 1907 Cluj – FC Metaloglobus Bucureşti 4-2 (1-1), Stadion ”Dr. Constantin Rădulescu” – Cluj-Napoca

Au marcat: Alibek Aliev (14), Andrei Cordea (70 – penalty, 88), Meriton Korenica...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe