Connect with us

EVENIMENT

Accident cu două victime, într-o localitate din Dâmbovița. Două mașini, implicate în accident

Publicat

accident general
Arhivă foto

Două persoane au fost rănite, vineri după-amiază într-un accident rutier, în Gura Ocniței, județul Dâmbovița. În accident au fost implicate două mașini.

CITEȘTE ȘI: Accident cu 4 victime în județul Buzău, una în stare de inconștiență

Potrivit IPJ Dâmbovița, accidentul rutier s-a produs în localitatea Gura Ocniței.

Din primele date a avut loc o coliziune între două autoturisme conduse de doi bărbați de 65 și 48 de ani.

În urma impactului, unul dintre șoferi și o femeie, pasageră, au fost răniți.

CITEȘTE ȘI: FOTO, VIDEO: Tragedie pe șosea, în Vâlcea. Un bărbat a murit, copil în stare critică

Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier.

Stire in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

24 ianuarie: Unirea Principatelor Române de la 1859, prin dubla alegere a domnitorului Alexandru Ioan Cuza. Repere istorice

Publicat

24 ianuarie: unirea principatelor române de la 1859, prin dubla

Ziua de 24 ianuarie 1859 a rămas în istorie drept Ziua Unirii Principatelor Române, când Moldova și Țara Românească s-au unit prin dubla alegere a domnitorului Alexandru Ioan Cuza.

Această zi este cunoscută drept Mica Unire, un moment esențial în istoria românilor. A fost primul pas spre Marea Unire din 1918.

Marea Unire este numită cea de la 1 Decembrie 1918, de la Alba Iulia, când toate provinciile istorice românești s-au unit într-un singur stat național român.

Vezi și...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ACCIDENT RUTIER pe Autostrada A10 sensul Aiud-Unirea: Două autoturisme implicate

Publicat

accident rutier pe autostrada a10 sensul aiud unirea: două autoturisme implicate

Un accident rutier a avut loc vineri, 23 ianuarie, în jurul orei 23.35, pe Autostrada A10, sensul de mers Aiud-Unirea. 

Potrivit ISU Alba, accidentul s-a produs la kilometrul 51. Din primele informații transmise de pompierii militari, în accidentul rutier sunt implicate două autoturisme.

La fața locului intervin pompierii din Aiud cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor.

Misiunea pompierilor este în dinamică. Știre în curs de actualizare.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „PSD, PNL, USR și UDMR au adus România la cea mai mare explozie de prețuri”

Publicat

senator aur petrisor peiu.jpg






România se confruntă cu cea mai gravă prăbușire a puterii de cumpărare din Europa postbelică, susține liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, care pune această situație pe seama guvernării PSD-PNL-USR-UDMR. Potrivit acestuia, scumpirea accelerată a vieții este rezultatul direct al exploziei prețurilor la energie, al reducerii producției interne și al creșterii masive a importurilor.

„Un rezultat concret al...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Alejandro de 17 ani, salvatorul unuia dintre copiii căzuți în râul Someș, în Gherla: Nu mă consider un erou

Publicat

copil cazut apa gherla e1769200758106.jpeg






Alejandro, un adolescent de 17 ani a sărit, vineri, în râul Someș și a reușit să îl salveze pe copilul de 5 ani căzut în apă în municipiul Gherla. Din păcate, cel de 4 ani, Gabriel Sebastian, nu a putut fi găsit, fiind căutat de scafandrii de la ISU Cluj până la lăsarea întunericului. Căutările vor fi reluate sâmbătă dimineață.

Cei doi copii, de 4 și 5 ani, erau verișori, și au plecat vineri să...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe