Connect with us

EVENIMENT

Accident cu două victime și trei autoturisme pe DN 15, în Mureș. Din impact, două mașini au ajuns în afara drumului

Publicat

patru persoane rănite într un accident produs pe dn 13a, în
Arhivă foto

Două persoane au fost rănite, joi după-amiază, într-un accident rutier produs pe DN 15, în județul Mureș. În accident au fost implicate trei mașini, iar din impact, două au ajuns în afara șoselei.

Potrivit ISU Mureș, pompierii Detașamentului Reghin intervin în aceste momente cu o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD B2, pe DN 15, la intersecția cu localitatea Luieriu, în urma producerii unui accident rutier.

În accident au fost implicate trei autoturisme, în urma impactului două dintre acestea părăsind partea carosabilă.

Echipajele au intervenit pentru evacuarea a două dintre cele șase persoane implicate, care au rămas blocate în unul dintre autoturisme și vor fi preluate de echipajul medical prezent la fața locului.

Celelalte patru persoane implicate nu necesită îngrijiri medicale.

Cele două victime evacuate au fost transportate la UPU Târgu Mureș și CPU Reghin, suferind multiple leziuni.

Se asigură măsurile specifice prevenirii incendiilor.

Stire in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Se schimbă vremea: meteorologii anunță furtuni și vijelii. Cod Galben în cinci județe din țară

Publicat

se schimbă vremea: meteorologii anunță furtuni și vijelii. cod galben

Administrația Națională de Meteorologie a anunțat, sâmbătă, că urmează o perioadă cu furtuni și vijelii. De sâmbătă după-amiaza, este Cod Galben în cinci județe, iar duminică atenționările se extind în jumătatea de vest a țării.

Potrivit prognozei meteo, și în Alba vor fi furtuni, duminică.

Cod Galben: 23 septembrie, ora 18.00 – 24 septembrie, ora 3.00: intensificări ale vântului, vijelii, instabilitate atmosferică

În Crișana, Banat și Maramureș, vor fi…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Avertisment. Schimbările climatice „ne omoară”; ONU trage un semnal de alarmă privind legătura dintre sănătate şi climă

Publicat

giorgio parravicini 12ihvefracq unsplash.jpg

Criza climatică devine din ce în ce mai mult o criză de sănătate publică, au avertizat săptămâna aceasta oficialii prezenţi la New York, făcând apel la îmbunătăţirea pregătirii, a cercetării şi a rezilienţei pentru abordarea celor două priorităţi aflate în centrul atenţiei la Adunarea Generală a ONU, relatează miercuri Fundaţia Thomson Reuters, conform Agerpres.
Combaterea schimbărilor climatice şi îmbunătăţirea sănătăţii publice reprezintă…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Două curse suplimentare cu autobuzul la Alba Iulia, dinspre Bărăbanț și Micești. De ce se modifică programul de transport public

Publicat

două curse suplimentare cu autobuzul la alba iulia, dinspre bărăbanț

Programul de transport public local la Alba Iulia se modifică prin introducerea a două noi curse cu autobuzul, dinspre Micești și Bărăbanț.

Proiectul ce va fi prezentat Consiliului Local în ședința din 27 septembrie, pentru aprobare, aduce în atenție faptul că nu există o linie de transport directă pentru elevii Liceului Teoretic ”Sfântul Iosif” din Alba Iulia.

”Pentru a ajunge la școală, aceștia sunt condiționați fie de schimbarea mijlocului de transport, fie de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Trei persoane, intoxicate cu insecticid în Cluj-Napoca. Au fost transportate la spital

Publicat

1695448317 smurd 1 e1645038611537.jpg

Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit sâmbătă dimineață pentru a acorda primul ajutor calificat pentru trei persoane care au anunțat că s-au intoxicat cu insecticid.
Apelul de urgență a venit pe numărul unic pentru urgențe 112 în jurul orei 7.00 și a solicitat intervenția la un apartament situat într-un bloc de locuințe pe strada Liviu Rebreanu din municipiul Cluj-Napoca.
”La fața locului s-au deplasat două autospeciale, un echipaj SMURD și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe