EVENIMENT
FOTO: Accident cu trei autovehicule, în Prahova. Bărbat spulberat de o mașină, în timp ce încerca să repare o pană. A fost rănit și un copil

Șapte persoane, printre care și doi copii, au fost implicate într-un grav accident rutier produs pe raza localității Bănești din județul Prahova.
Potrivit ISU Prahova, din primele informații un autoturism ar fi intrat în plin într-un bărbat care încerca să repare o pană la mașina staționată pe marginea drumului.
În accident au fost implicate trei autoturisme și șapte persoane, dintre care doi copii. Una dintre mașinile lovite în evenimentul rutier era staționată.
La fața locului au fost mobilizate un echipaj de stingere și unul de prim ajutor.
În urma accidentului, bărbatul care făcea pana la masină, în vârstă de 51 de ani, și minorul de 13 ani au fost transportați la spital.
Poliția efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.
EVENIMENT
Emil Boc: Nu sunt îngrijorat de decizia privind proiectele din PNRR. Noi putem asigura continuarea acestora

Emil Boc spune că nu este îngrijorat de decizia Guvernului Bolojan de a finanța prin PNRR doar proiectele aflate într-un stadiu de realizare de peste 30%.
Lăsând la o parte metroul, care a fost scos din PNRR înainte de această decizie, la Cluj-Napoca sunt foarte puține proiecte care vor fi afectate.
Emil Boc: La Cluj-Napoca putem asigura continuarea proiectelor din PNRR
Primarul a declarat la Ziua Live că,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Atenție șoferi. Restricții de circulație pe Autostrada A10, în zona Teiuș, din cauza degradării unui rost de dilatație

Atenție șoferi. Direcția Regională de Drumuri și Poduri (DRDP) Cluj a anunțat că începând de miercuri, 20 august, se instituie restricții de circulație pe Autostrada Sebeș-Turda (A10), la km 25+450, calea 1, din cauza degradării unui rost de dilatație.
Circulația se va desfășura pe banda I, cu restricții de viteză.
Lucrările de reparații vor fi executate de Asocierea Aktor S.A. – Euro Construct Trading 98 SRL.
„Vă rugăm să circulați cu prudență în zona…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Șeful AROBS Cluj, Voicu Oprean, împreună cu ministrul Educației, Daniel David, la Chicago. Invitat, părintele Constantin Necula

O delegație din România va participa, în 20 septembrie, la Chicago (SUA) la un summit al comunității românești, la care au fost invitați, printre alții, CEO al firmei AROBS Transilvania din Cluj-Napoca, Voicu Oprean, dar și ministrul Educației, Daniel David.
Alături de cei doi, vor mai fi prezenți ministrul de Externe, Oana Țoiu, ambasadorul României în SUA, Andrei Muraru, dar și preotul Constantin…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Cum s-a petrecut accidentul mortal de pe A1 la Sebeș. Un bărbat a murit. Șoferul TIR-ului care l-a lovit consumase alcool

Poliția Alba a transmis precizări despre accidentul mortal petrecut miercuri dimineața pe autostrada A1 în zona Sebeș. A murit un bărbat de 50 de ani, din Șard, care verifica un cauciuc la un TIR, staționat pe banda de urgență.
A fost acroșat de alt TIR și proiectat pe carosabil, unde a fost lovit și de o autoutilitară. Șoferul TIR-ului care l-a acroșat avea 0,22 alcoolemie.
Vezi FOTO: Accident grav pe autostrada A1 zona Sebeș. Persoană DECEDATĂ, după ce a fost lovită de…
Citește mai mult pe Alba24.ro