Connect with us

EVENIMENT

Accident CUMPLIT în județul Alba: Un bărbat de 27 de ani și-a pierdut viața, după ce s-a izbit cu mașina de un cap de pod

Publicat

accident alba

Un cumplit accident rutier s-a petrecut în județul Alba, cu doar câteva ore înainte de miezul nopții și de trecerea în anul 2020. În urma cumplitului accident, un tânăr de 27 de ani a murit.

Potrivit Adevărul.ro, accidentul s-a produs în comuna Ocoliș din județul Alba, pe un drum din Apuseni. Tânărul mergea spre o cabană din zonă, unde trebuia să petreacă cu prietenii de Revelion.

Tânărul se afla la volanul unui autoturism de de teren şi, din primele informații, circula cu viteză. La intrarea în satul Runc, acesta a pierdut controlul asupra direcției de mers asupra direcției de mers și s-a izbit cu maşina de un cap de pod.

În urma impactului violent, bărbatul, care nu nu avea centura de siguranţă pusă, a fost aruncat în afara autoturismului şi s-a lovit la cap de un zid de beton. Autoturismul s-a răsturnat sub pod, de la o înălţime de aproximativ 2 metri.

Din păcate, cu toate eforturile echipajelor de salvare ajunse la locul accidentului, nu s-a mai putut face nimic pentru tânăr, fiind declarat decesul acestuia.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Bărbat decedat într-un incendiu ce a cuprins o rulotă, la Craiva. Polițiștii cercetează cazul

Publicat

bărbat decedat într un incendiu ce a cuprins o rulotă, la

Un bărbat și-a pierdut viața, în urma unui incendiu ce a cuprins o rulotă la Craiva, sat ce aparține de comuna Cricău.

Potrivit IPJ Alba, sâmbătă, 13 decembrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Galda de Jos au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, în extravilanul localității Craiva, ar fi ars o rulotă, iar în interior ar fi o persoană carbonizată.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat că, în interiorul rulotei se afla o…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Atenție. Bicicletele și trotinetele electrice intră sub incidența RCA. Amenzi de până la 2.000 de lei pentru cei fără asigurare

Publicat

biciclete electrice sursa pexels.jpg






Noile reguli privind asigurarea RCA au intrat oficial în vigoare de sâmbătă, 13 decembrie, iar modificările aduse legislației includ pentru prima dată bicicletele și trotinetele electrice.

Nerespectarea acestei obligații poate atrage amenzi cuprinse între 1.000 și 2.000 de lei, iar autoritățile au dreptul să rețină certificatul de înmatriculare sau de înregistrare al vehiculului.

RCA pentru biciclete și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Urși la ”Spa”, în mijlocul pădurii. Imagini inedite surprinse în Parcul Natural Apuseni

Publicat

video: urși la ”spa”, în mijlocul pădurii. imagini inedite surprinse

Imagini inedite cu un ”spa” al urșilor în mijlocul unei păduri din Parcul Natural Apuseni au fost surprinse recent de o cameră de monitorizare a faunei. Aceasta a fost amplasată de specialiștii Romsilva din cadrul administrației parcului natural.

În imagini se văd doi urși care se scaldă într-o acumulare de apă în mijlocul pădurii.

 

Urșii au habitatul în pădurile întinse de munte și cele dese din zonele deluroase. În căutarea hranei, urșii fac deplasări…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Nou protest la Cluj-Napoca. Marș cu 2.000 de persoane, de susținere a independenței justiției

Publicat

protest justitie7.jpg






Gruparea de Jandarmi Mobilă Cluj-Napoca va asigura, duminică seara, măsurile de ordine publică cu ocazia desfășurării unei manifestări publice de protest, organizată în municipiul Cluj-Napoca între orele 18.30 – 22.00, la care se estimează participarea a aproximativ 2.000 de persoane.

Protestul se va desfășura, inițial, în fața Curții de Apel Cluj, cu scopul susținerii independenței justiției, după…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe