EVENIMENT
UPDATE: Accident CUMPLIT pe Autostrada 4 ieșire spre Constanța. O persoană a murit și una a fost grav rănită. A fost solicitat elicopterul
Un grav accident rutier s-a produs, joi sera, pe Autostrada 4, pe sensul dinspre Agigea către Ovidiu, la kilometrul 11, în zona nodului de ieșire către DN 3 – Constanța.
UPDATE: În urma cumplitului accident, o persoană a murit și alta a fost rănită.
Traficul rutier este întrerupt pe breteaua de coborâre către DN 3 – Constanța.
A fost solicitat elicopterul SMURD pentru preluarea victimelor.
Potrivit Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că traficul rutier este întrerupt pe Autostrada A4 pe sensul dinspre Agigea către Ovidiu, la kilometrul 11, în zona nodului de ieșire către DN 3 – Constanța, după ce un autoturism s-a răsturnat pe carosabil.
Două persoane au fost rănite, la fața locului fiind solicitată intervenția unui elicopter SMURD.
Se efectuează cercetări pentru determinarea împrejurărilor producerii accidentului.
Conform ziuadeconstanta.ro, autoturismul este înmatriculat în județul Mehedinți.
stire in actualizare
sursa foto: Facebook/ Ziua de Constanta
EVENIMENT
15-17 decembrie: „Magia Crăciunului” cu expoziții, ateliere și concerte de colinde, la Biblioteca Județeană și la CJ Alba. PROGRAM
Evenimentul cultural „Magia Crăciunului” se va desfășura în perioada 15-17 decembrie, la Consiliul Județean Alba și la Atrium Centurionum de la sediul administrativ al județului.
„Consiliul Județean Alba și Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba vă invită în perioada 15-17 decembrie 2025, la evenimentul cultural intitulat „Magia Crăciunului”. Vor fi trei zile plină de culoare, muzică și lectură”, au transmis organizatorii.
Magia Crăciunului. Program
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Cosmin Oltean, antrenorul echipelor ”Leii” Câmpia Turzii și UNIVERSITATEA, nominalizat la Superlativele Rugbyului
Federația Română de Rugby a lansat ediția 2025 a „Superlativelor din rugbyul românesc”, competiția anuală în care fanii aleg cei mai valoroși jucători, antrenori și arbitri ai sezonului.
Într-un an definit de calificarea României la Cupa Mondială din Australia și de triumful celor de la CSM Știința Baia Mare, rugbyul autohton celebrează performanța în toate formele ei.
Printre nominalizații…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Întreruperi de curent la Alba Iulia și Aiud, în perioada 12-19 decembrie. Unde sunt programate lucrări la rețea
Întreruperi de curent la Alba Iulia și Aiud, în perioada 12-19 decembrie. Electrica DEER anunță lucrări la rețea, în următoarea perioadă, pentru care este necesară oprirea temporară a alimentării cu energie electrică.
Lucrările anunțate sunt programate vineri, 12 decembrie, miercuri, 17 decembrie și vineri, 19 decembrie.
Vineri, 12 decembrie
Aiud, orele 9.00-16.00, străzile: Moților (parțial), Cetății, Abrudului, Ostașilor, UM Herja
Miercuri, 17 decembrie
Alba…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Amenzi de peste 1,3 milioane de lei și 55 de muncitori „la negru” depistați de ITM pe șantierele din Cluj
În perioada martie–decembrie 2025, Inspectoratul Teritorial de Muncă Cluj a desfășurat o amplă campanie de control în domeniul construcțiilor, parte a Programului de acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2025, verificând modul în care angajatorii respectă legislația privind contractele individuale de muncă și normele minime de securitate și sănătate în muncă. Rezultatele au scos la iveală nereguli grave,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro




