EVENIMENT
FOTO: Accident cumplit pe DN1 județul Brașov. Un tânăr de 21 ani a murit, iar alți doi sunt în stare gravă
Un accident grav a avut loc azi -noapte pe DN1 , în localitatea Viștea de Jos județul Brașov. Un tânăr de 21 de ani a decedat iar alte două persoane au fost transportate la spital, în stare gravă, după ce autoturismul în care se aflau a intrat într-o casă.
La fată locului s-au deplasat 2 echipaje de descarcerare, 2 echipaje SMURD, 2 ambulanțe SAJ și o autospecială cu apă si spuma.
Potrivit ISU Brașov, evenimentul rutier a avut loc azi noapte în jurul orei 01.08, am fost anuntati de producerea unui accident pe DN 1, în localitatea Vistea de Jos; Un autoturism a intrat într -o casă. În urma impactului violent 3 persoane au ramas încarcerate.
Din păcate, o persoana de sex masculin în vârstă de 21 de ani a decedat. Aceasta a fost resuscitata de către medici, dar din pacate nu a raspuns manevrelor de resuscitare si a fost declarata decedată. Celelalte două, o femeie de 26 de ani și un bărbat de 23 de ani, erau inconstiente, li s-a acordat asistența medicală necesară la fața locului iar ulterior au fost transportate in stare gravă ( inconstiente) la Spitalul Judetean Sibiu.
EVENIMENT
Horoscopul săptămânii 12–18 ianuarie. Decizii importante și schimbări pentru toate zodiile
Săptămâna 12–18 ianuarie aduce o energie puternică, cu accent pe responsabilitate, organizare și clarificări în relațiile personale și profesionale. Tranzitele astrale favorizează munca, asumarea deciziilor importante și stabilirea unor limite clare, iar după mijlocul perioadei apar influențe mai relaxate în plan afectiv.
Berbec (21 martie – 19 aprilie)
Contextul social și profesional te obligă să fii...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
12 ianuarie: Sfânta Muceniță Tatiana este una dintre martirele timpurii ale creștinismului, cinstită atât de Biserica Ortodoxă, cât și de Biserica Catolică. Viața ei este un exemplu de credință statornică și jertfelnicie în fața persecuțiilor din primele veacuri creștine.
Sfânta Tatiana a trăit la Roma, la începutul secolului al III-lea, în timpul împăratului Alexandru Sever (222–235).
Provenea dintr-o familie nobilă, iar tatăl ei era un dregător roman care, în...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Fără scumpiri la prețul gazelor din aprilie. Ministrul Energiei: „România nu va suferi un șoc”
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, asigură, duminică seara, că expirarea actualei scheme de plafonare a prețului la gaze naturale, la finalul lunii martie, nu va aduce scumpiri pentru consumatori. Oficialul susține că piața este pregătită pentru tranziție, iar în scenariul pesimist plafonarea ar putea fi prelungită, cu o reducere graduală, pentru a evita creșteri bruște de preț.
Prețul final al gazelor naturale...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Un accident rutier s-a produs duminică seară pe raza localității Bădeni, comuna Moldovenești, județul Cluj, unde o mașină s-a răsturnat pe zăpadă. În urma evenimentului, două persoane, printre care un minor au fost transportate la spital.
Potrivit ISU Cluj, la fața locului au intervenit de urgență pompierii din cadrul Detașamentului Turda. Aceștia s-au deplasat cu o autospecială dotată cu modul de...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
