Connect with us

EVENIMENT

Accident feroviar MORTAL, în Mehedinți. O femeie a decedat după ce a fost lovită de tren

Publicat

arhiva foto

Un accident feroviar mortal s-a produs luni după-amiază, pe magistrala 900, între stațiile CF Strehaia și Butoiești, județul Mehedinți. O femeie a decedat după ce a fost lovită de tren.

Potrivit IPJ Mehedinți, Inspectoratul de Poliție Județean Mehedinți a fost sesizat prin apel 112 cu privire la faptul că pe magistrala 900, între stațiile CF Strehaia și Butoiești, trenul IR 1692 a accidentat mortal o femeie.

La fața locului s-a deplasat echipa operativă a poliției pentru efectuare cercetărilor.

În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Burse școlare 2025-2026: Burse de merit pentru maximum 15% dintre elevii dintr-o clasă, cu media peste 9. PROIECT

Publicat

burse școlare 2025 2026: burse de merit pentru maximum 15% dintre

Burse școlare 2025-2026. Metodologia-cadru de acordare a burselor în anul școlar 2025-2026 a fost lansată de Ministerul Educației și Cercetării în consultare public. Potrivit proiectului, bursele de merit se vor acorda pentru maximum 15% din elevii unei clase cu medii generale pe anul şcolar anterior mai mari sau egale cu 9,00.

De asemenea, bursele sociale pentru elevii care provin din familii monoparentale nu mai există. Elevii pot primi bursă socială doar dacă se încadrează la…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Pelerinaj greco-catolic la Sanctuarul Mănăstirii Maicii Domnului din Cluj-Napoca. Sunt aduse moaștele Vălului Sfintei Ana

Publicat

manastirea maicii domnului cluj.jpg






Episcopia Greco-Catolică de Cluj-Gherla organizează, în zilele de 14-15 august 2025 – Anul național „Cardinal Iuliu Hossu”, An Jubiliar al Speranței în Biserica Catolică -, un pelerinaj eparhial la Sanctuarul Arhiepiscopal Major al Mănăstirii Maicii Domnului – Sanctuarul „Maica Domnului, Mângâietoarea celor ce plâng”, de pe str. Romul Ladea, nr. 6, Cluj-Napoca.

Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Toate firmele vor fi obligate să aibă un cont în bancă. Ministru: 700.000 de firme nu au card, dar multe au datorii la stat

Publicat

toate firmele vor fi obligate să aibă un cont în

Toate firmele vor fi obligate să aibă un cont în bancă a anunțat ministrul de Finanțe, Alexandru Nazare. Motivul ar fi acela ca statul să aibă o vizibilitate a plăților, mai ales că mare parte dintre acestea au datorii la stat. Persoanele fizice vor fi libere să folosească atât cash cât și card la tranzacții, obligația deținerii unui cont bancar urmând a fi doar în sarcina firmelor.

„Am constatat că 698.000 de companii nu au un card bancar. Nu au un cont în bancă și…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Procurorii care anchetează incendiul de la UM Cugir: Nu există indicii cu privire la existența unor acte de sabotaj

Publicat

procurorii care anchetează incendiul de la um cugir: nu există

Procurorii care anchetează incendiul de la UM Cugir au transmis miercuri că nu există indicii cu privire la existența unor acte de sabotaj. Asta după ce în mediul online au apărut o serie de speculații pe acest subiect. 

Procurorii spun că ancheta este în stadiu incipient, dar subliniază că, până în prezent, nu există indicii privind un act de sabotaj.

În noaptea de 02.08.2025, în una din halele destinate depozitării muniției ce aparține societății Uzina Mecanică Cugir…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe