Connect with us

EVENIMENT

Accident în Bistrița-Năsăud. Două victime, dintre care un copil după impactul dintre două autoturisme

Publicat

ambulanta general
Arhivă foto

Un accident rutier a avut loc, miercuri după-amiază în orașul Beclean din județul Bistrița-Năsăud. Două persoane au fost rănite după impactul dintre două mașini.

Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției orașului Beclean au intervenit la un accident rutier.

Din primele date, un autoturism condus de un șofer de 31 de ani din oraș a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de un șofer de 47 de ani din Beclean.

În urma impactului, șoferul de 47 de ani, cât și un pasager din același autoturism, o minoră de 11 ani, au fost răniți fiind ulterior transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii rutieri în cadrul unui dosar penal urmând să stabilească cauzele și împrejurările producerii evenimentului rutier.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Daniel David anunță schimbări majore la Evaluarea Națională la clasele a II-a, a IV-a și a VI-a. Apar itemii de tip PISA

Publicat

daniel david minister.jpg






Evaluările naționale din clasele a II-a, a IV-a și a VI-a vor fi modificate, a anunțat ministrul Educației, clujeanul Daniel David

Potrivit acestuia, în perioada imediat următoare va fi emis un ordin de ministru care schimbă structura acestor testări, prin extinderea competențelor verificate.

Daniel David : Antrenăm copiii să utilizeze conținutul la viața de zi cu zi

„Testările ar trebui să măsoare mai…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. AUR, a depus denunț penal împotriva Guvernului și AEP: „Au blocat alegerile pentru Primăria Capitalei”

Publicat

aur denunt.jpg






Reprezentanții AUR au anunțat că au depus, marți, un denunț penal la Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție împotriva Guvernului, Autorității Electorale Permanente și Ministerului de Interne, acuzând abuz în serviciu și împiedicarea exercitării drepturilor electorale.

Potrivit reprezentanților AUR, instituțiile vizate ar fi blocat intenționat organizarea alegerilor pentru Primăria…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Beneficiile mersului rapid: de ce ritmul contează mai mult decât timpul. Studiu

Publicat

beneficiile mersului rapid: de ce ritmul contează mai mult decât

Beneficiile mersului rapid. Persoanele care merg mai repede au un risc semnificativ mai mic de a dezvolta cancer, în special cancer pulmonar, potrivit unui studiu realizat de cercetători de la Universitatea din Hong Kong.

Astfel, cercetarea sugerează că viteza mersului pe jos poate fi mai importantă decât numărul de pași pentru prevenirea cancerului, scrie Mediafax.

Studiul a analizat datele a peste 430.000 de participanți din Marea Britanie și Hong Kong, urmărindu-i în medie…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Clujeancă hărțuită de fostul partener în ciuda ordinului de protecție. Bărbatul a fost plasat sub control judiciar

Publicat

violenta domestica.jpg






Un bărbat de 37 de ani, din județul Bistrița-Năsăud, a fost reținut de polițiștii clujeni după ce a încălcat, de două ori în doar câteva zile, ordinul de protecție provizoriu emis pe numele său.

Incidentul s-a petrecut în municipiul Cluj-Napoca, în datele de 12 și 14 septembrie, atunci când bărbatul s-ar fi apropiat și ar fi abordat-o pe fosta sa parteneră, o femeie de 36 de ani, ignorând restricțiile…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe