Connect with us

EVENIMENT

Accident în lanț în județul Prahova. Șase persoane rănite dintre care una încarcerată după impactul dintre patru mașini

Publicat

accident general noaptea nou.jpeg

Un accident rutier a avut loc duminică seara, în Ploieștiori, județul Prahova. Șase persoane au fost rănite dintre care una încarcerată după impactul dintre patru mașini.

UPDATE: 4 autoturisme implicatedin care 2 parcate. Persoana a fost descarcerată. Toate cele șase victime au fost transportate la spital.

Din informațiile apelantului, exista posibilitatea să existe persoane rămase încarcerate.

La fața locului au intervenit cu o autospecială de stingere , o autospecială de descarcerare, două ambulanțe SMURD, dintre care una de terapie intensivă mobilă.

Sunt implicate 3 autoturisme, 6 ocupanti constienți, dintre care 1 încarcerat. Se acționează pentru descarcerare acestuia din autoturism.

Unul din autoturisme era parcat.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

ANCOM blochează apelurile din străinătate false, ce afișează numere de telefon românești. Recomandări pentru utilizatori

Publicat

ancom blochează apelurile din străinătate false, ce afișează numere de

ANCOM blochează apelurile din străinătate false, ce afișează numere de telefon românești. Măsura este luată pentru reducerea incidenței cazurilor de CLI spoofing.

Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații (ANCOM) precizează că spoofing este o tehnică de falsificare a identității apelantului. Se afișează un număr de telefon ce nu aparține persoanei care efectuează efectiv apelul (Caller Line Identification – CLI).

În acest mod, sunt…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Aproape un sfert dintre angajații E.ON, voluntari în proiecte dedicate comunităților din România

Publicat

implicarea e.on in comunitate 2024 colaj.jpg






Grupul E.ON a investit, anul trecut, circa 2,2 milioane de euro în proiecte pentru comunitățile din România, ridicând la 22 de milioane de euro suma totală direcționată către astfel de inițiative în ultimii ani, potrivit Raportului de Sustenabilitate pentru anul 2024, publicat recent.

În anul 2024, peste 1.500 de angajați s-au implicat în activități de voluntariat, ceea ce înseamnă că aproape un sfert…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bărbat din Alba, cu dosar penal după ce a fost oprit în trafic. Conducea cu permisul suspendat de aproape doi ani

Publicat

adolescent de 16 ani, prins la volan fără permis, în

Un bărbat din Noșlac este cercetat de polițiști după ce a fost prins la volan, deși avea permisul de conducere suspendat de aproape doi ani.

Potrivit IPJ Alba, miercuri, 8 octombrie, în jurul orei 18.00, polițiștii Secției 4 de Poliție Rurală Ocna Mureș au oprit, pentru control, pe DJ 107 G, pe raza localității Noșlac, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 46 de ani, din localitatea Noșlac.

Din verificări a reieșit că bărbatul are dreptul de conducere…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Unele medicamente pentru viroză sau gripă pot lăsa șoferii fără permis. Care este lista actualizată a substanțelor

Publicat

unele medicamente pentru viroză sau gripă pot lăsa șoferii fără

Unele medicamente pentru viroză sau gripă pot lăsa șoferii fără permis. Pastile sau siropuri ce conțin anumite substanțe pot duce la rezultat pozitiv în testarea din trafic. În astfel de cazuri, șoferii rămân fără permis 72 de ore, cât timp se fac analize amănunțite.

O listă actualizată a medicamentelor ce pot afecta capacitatea de a conduce autovehicule a fost publicată de Ministerul Sănătății în Monitorul Oficial.

Potrivit gândul.ro, lista include medicamente ce…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe