Connect with us

EVENIMENT

Accident într-o localitate din Argeș. Două persoane rănite

Publicat

Arhivă foto

Un accident rutier a avut loc, sâmbătă după-amiază, într-o localitate din județul Argeș. Două persoane au fost rănite după un impact între trei mașini.

UPDATE: Potrivit IPJ Argeș, din primele verificări efectuate de polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Argeș s-a stabilit că un bărbat de 55 de ani, din Pitești, care conducea un autoturism pe DN 73, dinspre Mioveni către Pitești, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a lovit parapetul ce desparte sensurile de mers și a intrat în coliziune cu un autoturism, condus regulamentar, în aceeași direcție de deplasare, de un bărbat de 24 de ani din Mărăcineni.

În urma impactului, șoferul celui de-al doilea autoturism și pasagera din acesta au fost răniți și au fost transportați la spital.

În urma cercetărilor efectuate de polițiști, a reieșit faptul că, anterior, bărbatul de 55 de ani fusese implicat într-un alt eveniment rutier, fără victime, pe DN 73 E, cu un alt autoturism, condus de un bărbat de 29 de ani, din Mioveni, dar si-a continuat deplasarea.

Conform sursei citate, în urma testării tuturor conducătorilor auto din cele două evenimente rutiere cu aparatul etilotest, pentru bărbatul de 55 de ani, acesta a indicat o valoare mai mare decât limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului și vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-au produs evenimentele.

Potrivit ISU Argeș, în accidentul rutier produs în localitatea Mărăcineni, în zona magazinului agricol, au fost implicate trei autoturisme.

În urma impactului dintre cele trei mașini, au rezultat două victime, fără persoane încarcerate.

Conform sursei citate la fața locului s-au deplasat pompierii cu o autospecială de intervenție și un echipaj SMURD de prim ajutor calificat, alături de un echipaj al SAJ.

Stire in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Jurnalista clujeană Anca Dinu, la „Clujăreală”: Când îți permiți să fii IMPERFECT, înveți cu adevărat. Asta e LECȚIA mea

Publicat

anca dinu 4.jpg






Cunoscută de pe vremea când era pe sticlă, fără a fi etichetă, jurnalista clujeană Anca Dinu, invitata lui Marius Aciu la „Clujăreală”, a vorbit despre televiziune, radio și presă scrisă dar și despre transformarea în om de PR și organizator de evenimente. Transhumată în Ardeal din Prazilia, mai exact Craiova, via București, Anca Dinu era caracterizată la un moment dat de către colegii de breaslă ca…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Medicii antivacciniști și cei care răspândesc informații false ce pot pune în pericol sănătatea vor fi aspru sancționați. PROIECT

Publicat

medicii antivacciniști și cei care răspândesc informații false ce pot

Medicii antivacciniști și cei care răspândesc informații false ce pot pune în pericol sănătatea vor fi aspru sancționați. Parlamentarii propun sancționarea disciplinară a medicilor antivacciniști și a celor care răspândesc informaţii false sau contrare dovezilor ştiinţifice recunoscute.

O propunere legislativă în acest sens urmărește protejarea sănătății publice, consolidarea profesiei medicale și responsabilizarea cadrelor medicale în raport cu obligațiile…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Drumarii au finalizat lucrările de urgență pe Autostrada A10 Sebeș-Turda, după surparea carosabilului. Precizările DRDP Cluj

Publicat

foto: drumarii au finalizat lucrările de urgență pe autostrada a10

Direcția Regională de Drumuri și Poduri (DRDP) Cluj a anunțat joi după-amiaza finalizarea lucrărilor de punere în siguranță a carosabilului, în zona km 66 al Autostrăzii A10 Sebeș – Turda, după cedarea terasamentului.  Potrivit reprezentanților instituției, lucrările au durat aproximativ 24 de ore, iar circulația s-a reluat în condiții de siguranță începând cu ora 13:00.

Potrivit DRDP Cluj, în prezent sunt în desfășurare activitățile specifice expertizei tehnice…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Lumânări aprinse la Cluj-Napoca la 10 ani de la tragedia din clubul Colectiv

Publicat

colectiv 3.jpg






10 ani au trecut de la noaptea care a schimbat România. În 30 octombrie 2015, incendiul izbucnit în clubul „Colectiv” din București a curmat viața a 65 de tineri și a rănit grav peste 160. Joi seara, zeci de clujeni s-au adunat pe Bulevardul Eroilor, în fața Monumentului Memorandiștilor, pentru a aprinde lumânări în memoria victimelor.

Zeci de persoane au venit cu flori, fotografii și mesaje scrise de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe