Connect with us

ACTUALITATE

Accident la Alba Iulia. Un şofer fără permis a lovit cu maşina mai multe autoturisme parcate

Publicat

Un albaiulian de 43 de ani s-a ales cu dosar penal după ce a condus fără permis o maşină şi a lovit două maşini parcate, pe strada Cloşca din municipiu. Evenimentul rutier s-a petrecut miercuri, în jurul orei 15.00.

În timp ce efectua o manevră de mers înapoi, aflat la volanul unei maşini, a intrat în coliziune cu două autoturisme parcate.

În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au constatat că şoferul vinovat de producerea accidentului nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.

Faţă de acesta, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere fără permis.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Viscolul a pus județul Botoșani pe jar: Ambulanță blocată, mașini înzăpezite și intervenții în lanț ale pompierilor

Publicat

viscolul a pus județul botoșani pe jar: ambulanță blocată, mașini

Publicitate

De la intrarea în vigoare a atenționării meteorologice de tip Cod galben de ninsori viscolite și vânt puternic, pompierii și echipajele de intervenție din județul Botoșani au fost solicitați în mai multe situații critice, generate de condițiile meteo severe.

Potrivit datelor transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Botoșani, la Dispeceratul Integrat ISU – SAJ Botoșani au fost înregistrate șapte apeluri de urgență prin 112....

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Cod Galben de viscol la Botoșani: Instituțiile de urgență, mobilizate. Școli suspendate și drumuri monitorizate permanent

Publicat

cod galben de viscol la botoșani: instituțiile de urgență, mobilizate.

Publicitate

Județul Botoșani se află în stare de alertă, în contextul avertizării meteorologice de tip Cod Galben de ninsori viscolite și vânt puternic. Toate instituțiile cu atribuții în gestionarea situațiilor de urgență sunt mobilizate și pregătite să intervină pentru protejarea populației și a bunurilor, au transmis autoritățile județene.

Prefectul județului Botoșani, Raluca Ștefania Curelariu, a convocat, joi seară, o ședință extraordinară...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Ajutorul de 50 de lei pentru energie ar putea fi scăzut direct din factură. Guvernul vrea să elimine înscrierea pe platformă

Publicat

ins: energia electrică și energia termincă domină topul scumpirilor din

Publicitate

Consumatorii vulnerabili declarați eligibili pentru sprijinul de 50 de lei acordat de stat ar putea beneficia de această reducere direct pe factură, fără a mai fi obligați să se înscrie pe platforma online sau să ridice carduri fizice. Anunțul a fost făcut de ministrul Energiei, Bogdan Ivan, joi, la finalul ședinței Comandamentului energetic național, relatează mediafax.ro.

Oficialul a explicat că autoritățile lucrează împreună cu operatorii de...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Amenzi drastice pentru munca la negru: Până la 40.000 de lei pentru fiecare angajat fără contract. Ce prevede noua lege

Publicat

itminspectia muncii.webp.webp

Publicitate

Angajatorii care folosesc muncă nedeclarată riscă sancțiuni mult mai dure, în urma modificărilor aduse Codului Muncii prin Legea nr. 239/2025. Actul normativ a fost publicat în Monitorul Oficial al României la data de 15 decembrie 2025 și se aplică începând cu 18 decembrie 2025, aducând schimbări semnificative în domeniul relațiilor de muncă.

Potrivit noilor prevederi, primirea la muncă a uneia sau mai multor persoane fără încheierea unui...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe