Connect with us

EVENIMENT

Accident mortal la Bobâlna. Un bărbat a murit, iar altul a ajuns la spital

Publicat

Un bărbat a murit, sâmbătă, în urma unui accident rutier petrecut în localitatea Bobâlna, iar un altul a fost transportat în stare gravă la spital, anunţă reprezentanţii ISU Cluj.

Cele două victime au rămas încarcerate în urma impactului dintre autoturismele în care se aflau, la locul accidentului fiind necesară intervenţia unui echipaj SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Dej şi a două echipaje SAJ.

Echipele de salvatori au efectuat manevrele de descarcerare, iar echipajul SMURD a acordat primul ajutor unuia dintre şoferi, în vârstă de 26 de ani, care a fost ulterior predat unui echipaj SAJ pentru a fi transportat la spital. În cazul celui de-al doilea şofer, în vârstă de 50 de ani, echipa medicală nu a putut face decât să declare decesul.

Potrivit informaţiilor furnizate de reprezentanţii IPJ Cluj, din primele cercetări reiese că accidentul s-ar fi petrecut pe fondul neadaptării vitezei. Şoferul unuia dintre autoturisme a intrat într-o curbă şi s-a izbit de o altă maşină care circula regulamentar, ulterior ambele maşini ajungând în decor. Şoferul care a provocat accidentul a ajuns la spital, iar celălalt a decedat.

Poliţiştii continuă cercetările pentru a stabili condiţiile în care s-a petrecut accidentul.AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cine este Claudiu Pop: Portretul noului arhiepiscop major al Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică

Publicat

cine este claudiu pop: portretul noului arhiepiscop major al bisericii

Cine este Claudiu Pop, noul lider al Bisericii Greco-Catolice, ales în funcția de arhiepiscop major. Reprezentanții bisericii au publicat un portret al acestuia.

Claudiu Lucian Pop, noul Arhiepiscop Major al Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică, este descris de cei care l-au cunoscut îndeaproape ca un lider pragmatic, deschis dialogului, cu un profund atașament față de Cuvântul lui Dumnezeu și o devoțiune constantă față de Fecioara Maria.

Portretul său spiritual…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

O călătorie în timp prin fosta fabrică Armătura, între istorie și viitor comun

Publicat

commoning photo 1920x1080px 22.jpg






Începând de vineri, 14 noiembrie, publicul se poate înscrie pentru evenimentul organizat în luna decembrie de Fundația Desiré, un proiect teatral inedit, site-specific, care se va desfășura pe teritoriul fabricii Armătura din Cluj-Napoca, aflată în prag de demolare.

Eveniment gratuit și participare pe bază de înscriere

Evenimentul gratuit va debuta pe 4 decembrie și se va repeta de patru ori, până pe 7…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

COD GALBEN de ceață în județul Alba. Vizibilitate sub 50 de metri în unele zone. Lista localităților

Publicat

cod galben de ceață în județul alba. vizibilitate sub 50

Administrația Națională de Meteorologie a emis, joi seara, o alertă nowcasting cod galben de ceață pentru zona joasă a județului Alba, valabilă în intervalul 14 noiembrie, ora 18:40 – 22:00. Avertizarea a fost emisă în 14 noiembrie la ora 18:22.

Cod galben de ceață – localitățile vizate

Ceața afectează numeroase localități din județ:

Alba Iulia, Aiud, Cugir, Sebeș, Blaj, Ocna Mureș, Teiuș, Ighiu, Săsciori, Unirea, Jidvei, Vințu de Jos, Galda de Jos, Șona,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Concurs anulat la Primăria Alba Iulia pentru un post de comunicare, după ce Alba24 a pus întrebări. Anunț de recrutare cu probleme

Publicat

primăria alba iulia acuză stp de abuz de poziție dominantă.

Primăria Alba Iulia a căutat un expert în comunicare, pentru un proiect european, dar fără nici o experiență în zona de comunicare. Direcția de Asistență Socială a scos recent la concurs un loc de muncă vacant, în cadrul unui proiect european.

Însă, după ce reporterii alba24.ro au pus mai multe întrebări legate de cerințele obligatorii pentru participarea la concurs, reprezentanții Primăriei Alba Iulia au decis să anuleze concursul.

Postul vacat era de ”Expert…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe