Connect with us

EVENIMENT

Accident MORTAL pe DN 1, în județul Ilfov. Un autoturism scăpat de sub control s-a răsturnat în afara drumului. Trei victime, una decedată

Publicat

Arhivă foto

Un accident rutier mortal a avut loc, marți după-amiază pe DN 1, în județul Ilfov. Șoferul unei mașini a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-a răsturnat cu autoturismul în afara drumului. Trei victime, dintre care una decedată.

Potrivit IPJ Ilfov, marți, în jurul orelor 17:22, Inspectoratul de Poliție Județean Ilfov a fost sesizat cu privire la faptul că, pe DN1, în zona localității Ciolpani, un autoturism s-a răsturnat în afara părții carosabile.

Polițiștii rutieri s-au deplasat la fața locului, iar din primele verificări au constatat faptul că trei persoane din autoturismul respectiv sunt rănite.

Echipajul medical sosit la fața locului a efectuat manevre de resuscitare pentru unul dintre ocupanți, însă ulterior a fost declarat decesul victimei.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ, iar ulterior a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Cel de al treilea ocupant a refuzat să fie transportat la spital.

Conform sursei citate, polițiștii Serviciului Rutier Ilfov efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a situației de fapt și de drept și luarea măsurilor legale care se impun.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Accident rutier la Alba Iulia. O persoană rănită după ce două mașini s-au lovit, în intersecție

Publicat

video: accident rutier la alba iulia. o persoană rănită după

Accident rutier la Alba Iulia, duminică după-amiaza. Două mașini s-au lovit pe Calea Moților, în intersecție. O persoană a fost rănită și transportată la spital.

 

Accidentul s-a petrecut la interesecția cu strada Ștefan cel Mare, în apropiere de Stația de Salvare.

Au fost implicate două autoturisme, ambele marca Peugeot (o berlină și un SUV). Din primele date, accidentul s-a petrecut din cauza neacordării de prioritate.

La fața locului au fost mobilizate echipaje…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Loteria Română: Report de peste 8,35 milioane de euro la Joker. Fondurile de câștiguri pe categorii, 14 decembrie 2025

Publicat

loteria română: report de peste 8,35 milioane de euro la

Loteria Română: Noi trageri loto sunt programate duminică. La Joker, la categoria I, este în joc un report de peste 8,35 milioane de euro. La Loto 6/49, la categoria I, este disponibilă pentru câștig o sumă de peste 1,18 milioane de euro.

Duminică, 14 decembrie, vor avea loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc.

  • la Loto 6/49, este în joc la categoria I un report în valoare de peste 6,01 milioane de lei (peste 1,18 milioane de euro).
  • La Noroc…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Investigația Recorder „Justiție capturată” ajunge la Cinema ARTA. Discuție cu Andrea Chiș, fostă membră CSM

Publicat

justirie capturata sursa alex nedea facebook.jpg






Unul dintre cele mai discutate documentare românești ale ultimilor ani, Justiție capturată, va fi proiectat la Cinema ARTA, într-un eveniment special dedicat dezbaterii stării justiției din România.

Proiecția va fi urmată de o discuție publică cu lect. univ. dr. Andrea Chiș, fostă judecătoare și membră a Consiliului Superior al Magistraturii (CSM).

Documentarul încearcă să explice, într-o manieră…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Zeci de mașini și peste 300 de persoane căutate în Spațiul Schengen, găsite în România. Acțiunile Poliției

Publicat

zeci de mașini și peste 300 de persoane căutate în

Polițiștii români au depistat, în țară, zeci de mașini și peste 300 de persoane care erau date în urmărire, în Spațiul Schengen.

Potrivit IGPR, au fost localizate pe teritoriul țării noastre 385 de persoane care fac obiectul unor semnalări în S.I.S. (Sistemul Informatic Schengen), în urma schimbului suplimentar de informații prin intermediul Biroului SIRENE.

În perioada 5– 11 decembrie 2025, polițiștii români și partenerii de pe teritoriul statelor membre Schengen au…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe