Connect with us

EVENIMENT

Accident mortal pe DN 73C, la Merişani. Pieton spulberat de un autoturism

Publicat

sursa foto: Argesexpres

Un pieton care a încercat să traverseze DN 73C prin loc nepermis a fost accidentat mortal, sâmbătă, în localitatea argeşeană Merişani.

"Din primele informaţii, un bărbat de 34 de ani din Cluj Napoca, care conducea un autoturism pe DN 7C, pe raza localităţii Merişani a accidentat mortal un bărbat de 52 de ani, din Merişani, care s-ar fi angajat, neregulamentar, în traversarea străzii", a anunţat Inspectoratul de Poliţie Judeţean Argeş.

La locul accidentului a intervenit un echipaj SMURD de terapie intensivă mobilă, însă pietonul, care era inconştient, nu a mai putut fi resuscitat.

Poliţiştii Serviciului Rutier Argeş continuă verificările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier, fiind întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă.

Şapte oameni au murit în ultima săptămână în accidente rutiere produse pe şoselele din judeţul Argeş, trei dintre ei fiind pietoni. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Mitch Creek (U-BT Cluj) strălucește în EuroCup. Al doilea cel mai valoros jucător al etapei 16

Publicat

mitch creek transfer u bt cluj napoca.jpg






Australianul Mitch Creek, de la campioana României U-BT Cluj, a oferit o prestație impresionantă în etapa a 16-a a Eurocup, reușind să se claseze al doilea pe lista celor mai valoroși jucători ai rundei.

Deși echipa sa a pierdut la limită, scor 99-101, în meciul disputat în Spania, cu BAXI Manresa, performanța individuală a lui Creek nu a trecut neobservată.

Mitch Creek a avut o eficiență aproape perfectă...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ilie Bolojan: Mandatul de premier va fi preluat de PSD din primăvara anului viitor

Publicat

593095589 1386344836183553 8176327926458133225 n e1769502442692.jpg






Mandatul de prim-ministru va fi preluat de PSD din primăvara anului viitor, a declarat joi premierul Ilie Bolojan, în cadrul unei întâlniri cu investitori internaționali, întrebat despre perspectivele economice și politice ale României.

Premierul Ilie Bolojan s-a întâlnit joi, la Palatul Victoria, cu o delegație de investitori, reprezentanți ai 13 fonduri de investiții internaționale, coordonată de Bank of...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO-VIDEO: O femeie a căzut într-o groapă adâncă de 3 metri, săpată pentru lucrări de canalizare, pe o stradă din Alba Iulia

Publicat

foto video: o femeie a căzut într o groapă adâncă de 3

O femeie a căzut joi seara într-o groapă adâncă de circa 3 metri, în care sunt efectuate lucrări la canalizare, pe o stradă din Alba Iulia.

Potrivit ISU Alba, Detașamentul de pompieri Alba Iulia a fost solicitat să intervină pentru extragerea unei persoane, căzută într-o groapă unde sunt efectuate lucrări la canalizare, pe strada Henri Coandă din Alba Iulia.

Femeia, în vârstă de aproximativ 60 ani, a fost extrasă în siguranță din groapa adâncă de aproximativ 3 m de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Nicușor Dan: „E un act de curaj pentru cineva să fie ministru al Educației azi”

Publicat

1769718144 nicusor dan.jpg






Președintele României, Nicușor Dan, a declarat că situația de la Ministerul Educației este una dificilă, subliniind că lipsa unui ministru nu este un lucru bun și că preluarea acestui portofoliu reprezintă „un act de curaj”, în contextul problemelor structurale și al subfinanțării cronice din sistem.

Întrebat despre situația de la Ministerul Educației, președintele Dan a spus că nu este un lucru bun...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe