Connect with us

EVENIMENT

Accident MORTAL pe DN2 A județul Constanța. Două persoane decedate, una în stare gravă. A fost solicitat elicopter SMURD

Publicat

Un accident rutier grav a avut loc duminică după-amiaza pe DN2A în intersecție cu Ghindărești, județul Constanța. Patru persoane imlicate dintre care trei încarcerate în urma unei coliziuni dintre două autoturisme.

UPDATE: Conform ultimelor date furnizate de medici, 2 persoane sunt decedate, o persoană este în comă și o victimă este în stare conștientă.

UPDATE 2: „Am fost solicitați să intervenim la un accident rutier la Ghindărești. Din primele informații ar fi patru victime încarcerate. Două din păcate, au fost declarate decedate, alte două inconștiente. La fața locului sunt SMURD C de Terapie Intensivă mobilă, un SMURD B, o autospecială de descarcerare, elicopterul și o ambulanță”, a declarat Anamaria Stoica, de la ISU Dobrogea

UPDATE 3: În jurul orei 15:40, un bărbat de 26 de ani a condus un autoturism pe DN 2A, în afara localității Hârșova, dinspre Hârșova către Constanța, iar la km 131, a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus, din sens opus, de către un bărbat, de 52 de ani.

În urma accidentului rutier, a rezultat decesul a trei persoane: cei 2 conducători auto, precum și pasagera din dreapta față din al doilea auto, o femeie de 54 de ani. Totodată, o pasageră din primul autoturism, o femeie, de 26 de ani a fost rănită grav.

Din primele verificări ar fi vorba de un accident produs pe DN2A, la intersecția cu Ghindărești. Două autoturisme sunt implicate și ar fi vorba de patru persoane dintre care trei persoane încarcerate.

La locul accidentului s-au deplasat un elicopter Smurd, un Smurd B si un echipaj Saj B2.

Potrivit purtătorului de cuvânt Claudia Tatarici, din partea Serviciului de Ambulanță Județean Constanța, este vorba de un „accident rutier pe drumul 2 A la intrare Ghindărești, cu 4 victime din care posibil 2 decedate”.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

BNR avertizează asupra potențialului de creștere a inflației

Publicat

bnr banca nationala a romaniei alba24.jpg

Banca Națională a României avertizează asupra faptului că inflația ar putea crește.

Este vorba de o creștere „moderată” în trimestrul II al acestui an.

BNR avertizează asupra potențialului de creștere a inflației

În comunicatul de presă care a fost publicat după ședința de politică monetară a BNR, unde s-a decis menținerea ratei de referință la 6,50%, se arată că „potrivit actualelor evaluări, rata anuală a inflației va rămâne fluctuantă în…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Jucător de păcănele din Alba, condamnat după ce a distrus un aparat. S-a enervat că a pierdut banii jucați

Publicat

jucător de păcănele din alba, condamnat după ce a distrus

Un jucător de păcănele care s-a enervat după ce a pierdut mai mulți bani la aparate, a fost recent condamant pentru distrugere. Magistrații Judecătoriei Sebeș l-au condamnat pe acesta în data de 3 aprilie 2024, l o amendă penală. 

Condamnarea a venit pentru o faptă pe care acesta a comis-o la sfârșitul anului 2022, iar pentru care judecătorii din Sebeș au avut nevoie de doi ani pentru a da o condamnare.

S-a întâmplat în data de 3 decembrie 2022. În ziua respectivă…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Patru hoațe de haine, reținute de polițiștii din Florești. Au dezactivat alarma de la un magazin

Publicat

haine 2.jpg

Polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Florești, cu sprijinul jandarmilor din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Cluj și al Poliției Locale, au desfășurat, luni, o acțiune cu caracter preventiv pe raza comunei Florești cu scopul prevenirii și combaterii faptelor penale și contravenționale, precum și menținerea ordinii și liniștii publice.

Au fost puse în executare patru mandate de aducere, emise pe numele unor persoane bănuite de comiterea…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Buget de peste 137,2 milioane lei pentru Termoficare Napoca SA în 2025

Publicat

modernizare sistem termoficare.jpg

Consiliul local Cluj-Napoca a aprobat luni bugetul pe anul 2025 al Societății Termoficare Napoca SA. Societatea estimează profit de aproape 5 milioane de lei.

Societatea estimează pentru anul acesta venituri de 137,2 milioane de lei, în creștere față de anul trecut (124,7 milioane de lei), din care 137,1 milioane de lei venituri din exploatare și 22.000 de lei venituri financiare.

De asemenea, și cheltuielile estimate, în valoare 131,3 milioane de lei, sunt mai mari…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe