Connect with us

EVENIMENT

Accident MORTAL pe o stradă din Oradea. O persoană a decedat după impactul dintre o autoutilitară și un autobuz

Publicat

bihoreanu
sursa foto: ebihoreanul.ro

Un accident rutier grav a avut loc luni dimineața, pe calea Clujului, în Oradea. Șoferul unei autoutilitare a decedat după ce mașina pe care o conducea a intrat în coliziune cu un autobuz fără călători.

Potrivit ISU Bihor, accidentul a avut loc pe calea Clujului iar impactul s-a petrecut între două autovehicule, o autoutilitară și un autobuz în care nu se aflau pasageri.

La fața locului s-au deplasat pompierii de tip I și tip II , cu autospecială grea de descarcerare, o autospecială de lucru cu apă și spumă,  o ambulanță SMURD tip 2 și un echipaj de terapie intensivă mobilă.

Echipajul de descarcerare ajuns la fața locului a descarcerat șoferul autoutilitarei dar din nefericire bărbatul prezenta leziuni incompatibile cu viața, medicul a declarat decesul acestuia.

Șoferul autobuzului care prezenta răni ușoare a fost asistat medical și a fost transportat la Spitalul Județean din Oradea.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Bolojan avertizează CCR: „Amânarea deciziei pensiilor magistraților va costa România”. Reacție dură a șefei ÎCCJ, Lia Savonea

Publicat

593095589 1386344836183553 8176327926458133225 n e1769502442692.jpg






Premierul Ilie Bolojan a transmis vineri Curții Constituționale o informare oficială privind consecințele amânării decizii legate de pensiile magistraților, avertizând că România ar putea pierde fonduri importante din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) dacă procedurile se prelungesc. Decizia a fost amânată pentru a patra oară, miercuri, 11 februarie. 

Șeful Executivului a susținut că este...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Conceptul „School Street” ar putea fi implementat la Cugir. Străzile din zona școlilor, închise pentru mașini în fiecare dimineață

Publicat

conceptul „school street” ar putea fi implementat la cugir. străzile

O inițiativă îndrăzneață din Vancouver ar putea transforma diminețile elevilor din Cugir: o oră fără trafic auto pe străzile din zona școlilor, pentru siguranță, aer curat și mai puțin stres.

Conceptul „School Street” (strada școlară), în care străzile din jurul unităților de învățământ se deschid în fiecare dimineață, timp de o oră, pentru elevi și cetățeni, ar putea fi implementat și la Cugir.

În Vancouver, cel mai mare oraș din provincia Columbia...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Emma Răducanu și Sorana Cîrstea se vor duela în finala Transylvania Open de la Cluj-Napoca

Publicat

emma raducanu sorana cirstea sursa transylvania open.jpg






Cluj-Napoca va găzdui o finală spectaculoasă la ediția 2026 a Transylvania Open, unde Emma Răducanu și Sorana Cîrstea se vor înfrunta pentru trofeul competiției.

Duelul promite o atmosferă electrizantă în BT Arena, cu tribunele pregătite pentru un meci de gală între două jucătoare apreciate de publicul român.

Emma Răducanu, sportiva cu origini românești și principala favorită a turneului, a ajuns în...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Regulamentul de bloc, documentul obligatoriu pentru toate asociațiile de proprietari. Ce reguli trebuie să conțină

Publicat

românia, pe locul 3 în lume la rata de deținere

Regulamentul de bloc, documentul obligatoriu pentru toate asociațiile de proprietari. Asociațiile de proprietari sunt obligate, potrivit legii, să adopte un document scris cu privire la regulile și condițiile de folosință a părților comune ale imobilelor și normele de conduită și bună vecinătate dintre proprietari.

Regulile înscrise în regulament trebuie respectate de către toți cei care intră în bloc, nu doar de către proprietari sau chiriași. 

Regulamentul de bloc,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe