EVENIMENT
ACCIDENT pe Brâncuși, în Cluj-Napoca. Două mașini implicate. Un bărbat a fost evaluat medical

Un accident rutier a avut loc, marți, pe str. Constantin Brâncuși din Cluj-Napoca. Au fost implicate două mașini. Un bărbat a fost evaluat medical la fața locului.
„Echipajele din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca intervin la un accident rutier, petrecut pe strada Constantin Brâncuși.
ACCIDENT pe Brâncuși, în Cluj-Napoca. Două mașini implicate. Un bărbat a fost evaluat medical
În accident au fost implicate două autoturisme, iar un bărbat de aproximativ 40…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Șoferul care a condus o mașină fără anvelope la Cluj, internat la Psihiatrie. Bărbatul din Mureș a primit și AMENDĂ

Polițiștii clujeni l-au interceptat în trafic pe bărbatul care, luni, conducea o mașină care nu avea anvelope, în apropiere de localitatea Gârbău.
Bărbatul are 37 de ani, este din județul Mureș, și a fost amendat și pentru că nu a putut prezenta un certificat de înmatriculare. De asemenea, el a fost internat în spital.
Șoferul, amendat cu peste 1.600 de lei
Polițiștii Secției 8 Rurală Huedin au fost sesizați, luni, cu privire la faptul că un autovehicul…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
ACCIDENT pe Horea, în Cluj-Napoca. Două mașini s-au tamponat. Bărbat de 80 de ani, dus la SPITAL

Un accident rutier a avut loc, marți dimineața, pe str. Horea din Cluj-Napoca. Două mașini s-au tamponat. Un bărbat de 80 de ani a fost dus la spital.
„Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca intervin în aceste momente la un accident rutier petrecut pe strada Horea din Cluj-Napoca. Mai exact, este vorba despre o tamponare între două autoturisme.
ACCIDENT pe Horea, în Cluj-Napoca. Două mașini s-au tamponat. Bărbat de 80 de ani, dus la SPITAL
Nu au existat…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Emil Boc se contrează cu afaceristul Dorin Bob: Metroul de la Cluj este o investiție strategică și nu o ecuație contabilă

Primarul Clujului, Emil Boc, a venit, marți cu explicații privind rentabilitatea construirii metroului.
Asta după ce, în cadrul unei dezbateri privind construcțiile și infrastructura, Dorin Bob, dezvoltator imobilar, care a construit și la Cluj-Napoca, a pus la îndoială viabilitatea proiectului.
Emil Boc: Metroul de la Cluj este o investiție strategică și nu o ecuație contabilă
Practic, în cadrul Construction & Infrastructure Summit, dezvoltatorul imobiliat Dorin…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Prețuri razna pentru garsonierele Clujului. Cine își permite să dea 82.000 de euro pe 24 mp?

Prețurile la garsoniere au luat-o razna la Cluj-Napoca, orașul din România în care parcă s-au mutat toți milionarii singuri de pe Coasta de Azur.
O agenție imobiliară oferă spre vânzare o garsonieră de 24 mp la prețul de 82.000 de euro, ceea ce face ca metrul pătrat să se apropie de 3.500 de euro.
Aceasta este situată în cartierul Grigorescu, la etajul 1 al unui bloc construit în 1970.
Garsoniera este compusă din cameră, baie, bucătărie, hol și balcon…
Citește mai mult pe Cluj24.ro