EVENIMENT
FOTO: ACCIDENT pe DN1, la ieșirea din Azuga spre Bușteni. Cinci persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale

Un accident rutier s-a petrecut miercuri seara pe DN1, la ieşirea din Azuga către Buşteni. Traficul rutier a fost restricționat temporar.
„În judeţul Prahova, pe DN1 la ieşirea din Azuga către Buşteni (kilometrul 134+700 de metri), traficul se desfăşoară pe un fir, alternativ, dirijat de poliţişti, din cauza unui accident în care au fost implicate două autoturisme. Se fac cercetări pentru stabilirea vinovăţiei”, precizează Centrul Infotrafic din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române.
Conform IPJ Prahova, accidentul s-a produs după ce unul dintre autoturisme a pătruns pe contrasens, cinci persoane primind îngrijiri medicale.
AGERPRES
sursa foto: Facebook Info Trafic Jud Brasov
EVENIMENT
Scandal în MAI: Sute de foști pompieri și polițiști ar putea rămâne fără pensii, după ce s-ar fi pensionat anticipat în mod ilegal

Scandal în MAI: Sute de foști pompieri și polițiști ar putea rămâne fără pensii. Aproape 800 de foști angajați ai Ministerului Afacerilor Interne (MAI), care au ieșit anticipat la pensie în perioada 2020-2024, au fost dați în judecată de casa de pensii a instituției.
Aceștia și-ar fi cumpărat vechimea în muncă sau au obținut acte medicale prin care erau declarați inapți, beneficiind astfel de pensionări anticipate. Cei mai mulţi dintre ei sunt din rândul…
Citește mai mult pe Alba24.ro

EVENIMENT
Țeapa cu investițiile online. Cum a căzut o persoana din Alba în plasa unui ”broker”. Ce greșeli a făcut și cum a rămas fără bani

O persoană din Alba a cazut în plasa escrocilor de pe internet, printr-o înșelătorie clasică. Modul în care acesta a căzut în plasa escrocilor este detaliat de magistrații Judecătoriei Alba Iulia, într-o motivare de instanță.
Nu este vorba despre o condamnare ci despre un dosar închis deoarece anchetatorii nu au reușit să afle cine sunt escrocii. În data de 13 august 2025 dosarul a fost închis.
Modul de operare a fost unul la prima vedere simplu, dar în realitate…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Un accident rutier a avut loc, vineri, 15 august, pe centura Vâlcele-Apahida. O mașină s-a răsturnat.
Potrivit ISU Cluj, 5 persoane se aflau în mașină, iar două dintre ele au avut nevoie de ajutorul pompierilor pentru a ieși din autoturism.
„3 persoane sunt evaluate medical și ulterior se va decide dacă vor fi transportate la spital”, a declarat pentru Cluj24 ISU Cluj.
Revenim cu detalii
Citește mai mult pe Cluj24.ro