Connect with us

EVENIMENT

Accident pe o stradă din Craiova. O motocicletă s-a izbit de un TIR, după ce a vrut să evite impactul cu o mașină

Publicat

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs, marți la amiază pe o stradă din municipiul Craiova, județul Dolj. În eveniment au fost implicate o motocicletă, un TIR și un autoturism.

Potrivit IPJ Dolj, poliţişti din cadrul Biroului Rutier Craiova au fost sesizaţi cu privire la faptul că, pe strada Calea Bucureşti, din Craiova, s-a produs un eveniment rutier.

La faţa locului s-au deplasat poliţiştii, care au stabilit că un tânăr de 26 de ani, din comuna Bârza, judeţul Olj, care conducea o motocicletă pe strada Calea Bucureşti, din Craiova, din direcţia Balş către centru, a încercat să evite impactul cu un autoturism care ar fi efectuat o manevră de întoarcere, pe linie continuă, intrând în coliziune cu un TIR care circula din sens opus.

În urma evenimentului rutier, au rezultat doar pagube materiale.

Poliţiştii efectuează verificări pentru identificarea conducătorului autoturismului, în vederea sancţionării contravenţionale a acestuia.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO: „Strugurele de Aur” descoperă noi talente: 22 soliști vocali și 5 instrumentiști, CALIFICAȚI în competiția de folclor

Publicat

foto: „strugurele de aur” descoperă noi talente: 22 soliști vocali

Pe 19 august, la Centrul de Cultură „Augustin Bena” din Alba Iulia, s-a desfășurat preselecția pentru Festivalul Național de Folclor „Strugurele de Aur”, ajuns la ediția cu numărul XXI.

Soliști vocali și instrumentiști din toate colțurile țării și din afara granițelor au adus cu ei emoția și dorința de a duce mai departe cântecul românesc.

După o zi plină de audiții, juriul a decis: 22 soliști vocali și 5 instrumentiști vor urca pe scena Palatului Cultural…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Record pe piața imobiliară din Cluj, în iulie. Cele mai multe apartamente vândute în ultimii trei ani și jumătate

Publicat

blocuri apartamente 1 e1527327458507.jpg






Piața rezidențială din Cluj-Napoca a avut o vară fierbinte. Chiar dacă e ce mai scumpă din țară, a înregistrat în luna iulie peste 1.000 de tranzacții cu apartamente, cel mai ridicat nivel din ultimii trei ani și jumătate.

Graba cumpărătorilor a fost determinată de eliminarea cotei reduse de TVA și de creșterea TVA standard de la 19% la 21%, care a intrat în vigoare la 1 august.

Record la Cluj. Peste…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Protest al profesorilor la Alba Iulia. Peste 100 de sindicaliști, în fața sediului Prefecturii

Publicat

video: protest al profesorilor la alba iulia. peste 100 de

Peste 100 de cadre didactice, reprezentanți ai ”Federație Sindicatelor din Educație” Spiru Haret, protestează, miercuri, în fața sediului Instituției Prefectului Alba. Aceștia sunt nemulțumiți de modificările planificate în legislația muncii.

”Cerem stoparea modificărilor abuzive și aplicarea unitară a deciziilor din justiție. Cerem respect pentru munca noastră și o salarizare corectă, diferențiată în funcție de pregătire și competență”, spune un reprezentant…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Guvernul a dat aviz negativ pentru preluarea E.ON România de către compania ungară MVM. Firma are legături puternice cu Rusia

Publicat

guvernul a dat aviz negativ pentru preluarea e.on românia de

Guvernul a dat aviz negativ pentru preluarea furnizorului de gaze și electricitate E.ON România de către compania ungară MVM. Comisia pentru examinarea investiţiilor străine directe (CEISD) a dat aviz negativ tranzacției. Experții au avertizat asupra unor posibile pericole, având în vedere că MVM are legături puternice cu Rusia, ca și guvernul de la Budapesta.

Decizia CEISD, aflată în subordinea Guvernului, urmează să ajungă în Consiliul Suprem de apărare al țării care va…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe