Connect with us

EVENIMENT

Foto Video: Accident rutier în Constanța. Cinci răniţi în urma coliziunii dintre trei maşini

Publicat

YouTube video

Cinci persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut vineri după-amiază pe DN 2A, la ieşirea din localitatea Mihail Kogălniceanu către Constanţa, când trei autovehicule au intrat în coliziune, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ).

Potrivit IPJ Constanţa, şoferul unui autoturism a pierdut controlul direcţiei şi a pătruns pe contrasens, intrând în coliziune cu alte două maşini, cinci persoane fiind rănite uşor. Victimelor li s-a acordat prim-ajutor de echipaje ale Ambulanţei.

Conform Centrului Infotrafic, traficul rutier pe DN 2A, în zona producerii accidentului rutier, a fost restricţionat.

„În judeţul Constanţa, pe DN 2A la ieşirea din localitatea Mihail Kogălniceanu către Constanţa, traficul se desfăşoară pe o bandă (din 4), dirijat de poliţişti, din cauza unui accident în care au fost implicate trei autoturisme. Se fac cercetări pentru stabilirea vinovăţiei. Se estimează ca în aproximativ 30-45 de minute traficul să fie reluat în condiţii normale”, a menţionat Centrul Infotrafic. AGERPRES

Sursa VIDEO: IPJ Constanta

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Noi reguli în secțiile ATI din spitale și clinici. Dotări obligatorii pentru anestezie, terapie intensivă și categorii de medici

Publicat

noi reguli în secțiile ati din spitale și clinici. dotări

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat noi reguli pentru organizarea și funcționarea secțiilor de terapie intensivă (ATI) din spitale.

”Am publicat în transparență decizională proiectul de ordin care actualizează Regulamentul de organizare și funcționare a secțiilor și compartimentelor ATI. Sunt modificări necesare, care reașază regulile și întăresc zona de anestezie și terapie intensivă, acolo unde fiecare detaliu poate face diferența.

Acest act…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Elevi ai Colegiului Militar din Alba Iulia se antrenează la București pentru Parada Națională Militară de 1 Decembrie

Publicat

foto: elevi ai colegiului militar din alba iulia se antrenează

Elevii Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia se pregătesc pentru Parada Națională Militară și pentru ceremoniile organizate de Ziua Națională a României, 1 Decembrie.

„A rămas mai puțin de o săptămână până la Ziua Națională a României, 1 Decembrie, iar elevii Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” se pregătesc intens pentru ceremoniile dedicate acestui moment.

La fel ca și anii trecuți, elevii claselor a XI-a sunt implicați în…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Cezar, elevul din Cluj care luptă cu cancerul, întâmpinat cu aplauze la întoarcerea în clasă la Liceul Maranatha

Publicat

collage 4 e1764015275760.jpg






Cezar, un elev din Cluj-Napoca care se luptă cu o boală cumplită, s-a întors luni la școală într-o atmosferă emoționantă, fiind întâmpinat cu aplauze, urale și îmbrățișări de la colegi și profesori. Gestul de solidaritate al comunității de la Liceul Teologic Adventist „Maranatha” din Cluj-Napoca arată câtă putere poate da empatia atunci când un copil curajos are nevoie cel mai mult.

Atmosferă…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

DSVSA Alba: Examenul trichineloscopic este obligatoriu pentru porcii crescuți și sacrificați în gospodărie

Publicat

dsvsa alba: examenul trichineloscopic este obligatoriu pentru porcii crescuți și

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Alba reamintește consumatorilor că examenul trichineloscopic este obligatoriu pentru porcii crescuți și sacrificați în gospodărie. Măsura este instituită pentru a preveni îmbolnăvirea cu trichineloză.

Trichineloza este o boală parazitară care se transmite la om prin consumul de carne infestată cu larve ale parazitului Trichinella. Infestarea nu produce semne clinice la animale, astfel încât porcul nu…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe