Connect with us

EVENIMENT

Accident rutier în Dâmbovița. Un șofer fără permis și băut, a intrat cu autoturismul pe care il conducea în gardul unei case

Publicat

Un șofer băut și fără permis a produs un accident pe raza localității Balteni județul Dâmbovița.  A pierdut controlul volanului și s-a izbit cu autoturismul pe care il conducea de gardul unei case, apoi a fugit de la locul accidentului.

Polițiștii orașului Racari au fost sesizati cu privire la faptul că, pe raza localitatii Balteni, un autoturism ar fi intrat in gardul unui imobil.

Potrivit ISU Dâmbovița, în urma deplasarii la fata locului, politistii nu au găsit conducatorul auto, acesta fiind ulterior identificat de politisti la spital.

Totodata, fiind testat cu aparatul etilotest, cel in cauza a prezentat o alcoolemie peste limita de 0.40 mg/l alcool pur in aerul expirat.

In cauza, politistii au intocmit un dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunilor de vatamare corporala din culpa, conducerea unui vehicul sub influenta bauturilor alcoolice, parasirea locului accidentului si conducerea unui vehicul fara permis de conducere, efectuand cercetari in vederea stabilirii cu exactitate a tuturor imprejurarilor producerii evenimentului.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

EXCLUSIV. Sara de 9 ani, din Cluj, a câștigat un festival de muzică: Le-am spus părinților că vreau să devin o mare cântăreață

Publicat

reprezentativ.jpg






La doar 9 ani, Sara Iova din Cluj-Napoca a reușit să cucerească juriul și publicul la Festivalul Internațional de Muzică Ușoară „Enjoy Music” din Băile Felix, aducând acasă marele trofeu. Micuța artistă, cursantă a Kids Sing Academy și pregătită de profesoara Ioana Nadia Szabo, și-a împlinit, astfel, un vis pe care îl poartă încă din copilărie, să devină cântăreață.

„Când aveam 5 ani, tot…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Exercițiu spectaculos de salvare în Cheile Turzii. Salvamontiștii au intervenit pentru un cățărător suspendat în coardă

Publicat

reprez 1.jpg






Un exercițiu amplu de salvare desfășurat în Cheile Turzii a testat la începutul acestei săptămâni pregătirea pentru situații de risc extreme, pregătirea medicală și tehnica salvamontiștilor din cadrul Serviciului Public Județean Salvamont-Salvaspeo Cluj. 

„Astfel de exerciții sunt o constantă în cadrul Serviciului, pentru asigurarea intervențiilor cât mai rapide la victime, fiecare accident din…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Marius Lulea, prim-vicepreședinte AUR: „Afacerea microbuzelor electrice – jaf pe bani europeni, girat de PNL și de Bolojan”

Publicat

marius lulea 1.jpg






Prim-vicepreședintele AUR, Marius Lulea, avertizează că România asistă neputincioasă la „una dintre cele mai mari țepe cu bani europeni din ultimii ani”: achiziția supraevaluată a microbuzelor electrice pentru transportul școlar.

„Sub pretextul modernizării transportului școlar, baronii locali ai PNL și complicii lor din coaliția de guvernare toacă sute de milioane de euro, cumpărând microbuze la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Superafacere pentru „U” Cluj. Thiam renunţă la ultimii bani şi pleacă la FCSB. Gheorghiţă, transferat definitiv

Publicat

thiam u cluj fcsb.jpg






Universitatea Cluj pare că face o afacere foarte bună prin transferul lui Mamadou Thiam (30 de ani) la FCSB.

Atacantul senegalez a fost vândut echipei campioane pe mai mult de 50.000 de euro, cât declara patronul Gigi Becali, suma reală vehiculată fiind între 150.000 şi 200.000 de euro. Universitatea Cluj a confirmat miercuri seara transferul.

Mai mult, în această afacere „U” obține și transferul definitiv…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe