EVENIMENT
Accident rutier într-o localitate din Argeș. Roata unui camion s-a desprins și a lovit un autoturism. În urma impactului, mașina a ajuns în șanț
Un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane s-a produs, joi după-amiază, într-o localitate din județul Argeș. O mașină a ajuns în șanț după ce roata unui camion s-a desprins și a lovit-o.
Potrivit ISU Argeș, accidentul s-a produs în localitatea Cotmeana.
Din primele date, un autoturism a intrat într-un șanț, după ce ar fi fost lovit de un cauciuc sărit de la un camion care rula pe sens opus.
În urma impactului, șoferul autoturismului ar fi suferit leziuni minore.
Conform sursei citate, la locul evenimentului s-au deplasat paramedicii SMURD cu o ambulanță.
EVENIMENT
FOTO Cum puteți identifica norma de poluare și capacitatea cilindrică, în Cartea de Identitate a Vehiculului. Precizările RAR
Cum puteți identifica norma de poluare și capacitatea cilindrică, în Cartea de Identitate a Vehiculului. Unii dintre proprietari de autovehicule se confruntă cu dificultăți atunci când trebuie să identifice informații tehnice esențiale despre mașina lor din Cartea de Identitate a Vehiculului (CIV).
Registrul Auto Român (RAR) a primit în ultima perioadă mai multe întrebări referitoare la identificarea normei de poluare și a capacității cilindrice a mașinilor în CIV.
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Serviciul militar voluntar, adoptat de Parlament. Ce beneficii au românii care aleg armata
Românii cu vârste între 18 și 35 de ani pot face armata în mod voluntar, pe timp de pace, beneficiind de cazare, hrană, soldă lunară și o indemnizație de aproximativ 27.000 de lei la finalul pregătirii. Legea voluntariatului militar a fost adoptată miercuri de Senat, în calitate de for decizional.
Pot accesa programul bărbați și femei cu domiciliul stabil în România, cu vârste între 18 și 35 de ani, care...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO: Ședința Colegiului Prefectural și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Alba
Palatul Principilor a găsduit joi ședința comună a Colegiului Prefectural și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Alba.
Este vorba despre o ședință anuală în care este prezentată activitatea celor două structuri.

La evenimentul prezidat de prefectul Nicolae Albu, au participat reprezentanții principalelor instituții din județ și conducerile serviciilor deconcentrate din subordinea Instituției...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Târgul de Crăciun Aiud: spectacole, distracție la patinoar și activități pentru copii. Programul evenimentelor din 18-21 decembrie
Ultima săptămână a Târgului de Crăciun de la Aiud aduce momente speciale în preajma sărbătorilor de iarnă. Sunt organizate spectacole, activități pentru copii și evenimente pentru toate vârstele.
Primăria Aiud anunță programul pentru perioada 18-21 decembrie.
Patinoarul este deschis până duminică, 21 decembrie inclusiv, în intervalul orar 12.00-20.00.
Joi și sâmbătă este Atelierul lui Moș Crăciun (orele 17.00-19.00), iar sâmbătă și duminică distracția...
Citește mai mult pe Alba24.ro


