Connect with us

EVENIMENT

ACCIDENT RUTIER la Alba Iulia, pe Calea Moților: O persoană rănită în urma impactului dintre două mașini. TRAFIC ÎNGREUNAT

Publicat

accident rutier la sebeș. trei persoane rănite după ce două

Un accident rutier a avut loc duminică, 10 noiembrie, în jurul orei 16.20, pe Calea Moților din Alba Iulia. 

Reprezentanții IPJ Alba au transmis că traficul în zona accidentului este îngreunat. Din primele date, în accidentul rutier au fost implicate două autoturisme.

O persoană ar fi fost rănită în urma accidentului

Știre în curs de actualizare.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Întreruperi de curent la Alba Iulia și Aiud, în perioada 12-19 decembrie. Unde sunt programate lucrări la rețea

Publicat

Întreruperi de curent la alba iulia și aiud, în perioada

Întreruperi de curent la Alba Iulia și Aiud, în perioada 12-19 decembrie. Electrica DEER anunță lucrări la rețea, în următoarea perioadă, pentru care este necesară oprirea temporară a alimentării cu energie electrică.

Lucrările anunțate sunt programate vineri, 12 decembrie, miercuri, 17 decembrie și vineri, 19 decembrie.

Vineri, 12 decembrie

Aiud, orele 9.00-16.00, străzile: Moților (parțial), Cetății, Abrudului, Ostașilor, UM Herja

Miercuri, 17 decembrie

Alba…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Amenzi de peste 1,3 milioane de lei și 55 de muncitori „la negru” depistați de ITM pe șantierele din Cluj

Publicat

diriginte de santier importanta e1595924998837.webp.webp






În perioada martie–decembrie 2025, Inspectoratul Teritorial de Muncă Cluj a desfășurat o amplă campanie de control în domeniul construcțiilor, parte a Programului de acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2025, verificând modul în care angajatorii respectă legislația privind contractele individuale de muncă și normele minime de securitate și sănătate în muncă. Rezultatele au scos la iveală nereguli grave,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

LIVE VIDEO. Protest al studenților la Cluj. „Bursele înapoi, jos austeritatea”. Mulți se confruntă cu dificultăți financiare

Publicat

protest studenti 3.jpg






Sudenții clujeni sunt din nou în stradă să ceară bursele înapoi. Foarte mulți tineri care studiază la Cluj au mari dificultăți financiare după ce busrele s-au micșorat, iar unii nu le mai primesc.

Tinerii nu sunt de acord cu austeritatea în educație și cer demisia ministrului Daniel David, clujean și el.

Marș până la Prefectura Cluj

Studenții au început protestul la în fața Facultății de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Caz de lepră, confirmat la Cluj-Napoca și alte trei suspiciuni. Toate la femei din Asia, angajate ca maseuze la un SPA

Publicat

horia maniu covid.jpg






Ministerul Sănătății a confirmat astăzi un caz de lepră (boala Hansen) la Cluj-Napoca. Alte trei cazuri sunt în curs de evaluare clinică și microbiologică.

Toate cele patru persoane sunt femei, originare din Asia, angajate ca maseuze la un salon SPA din oraș. Autoritățile sanitare au luat măsuri de urgență pentru limitarea oricărui risc. Ultimul caz de lepră în România s-a înregistrat în 1981.

Cazuri…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe