Connect with us

EVENIMENT

Accident rutier pe DN 73, în Argeș. Un biciclist a fost lovit de un autoturism

Publicat

Arhivă foto

Un accident rutier a avut loc, miercuri la amiază, pe DN 73, în județul Argeș. Din primele date, o persoană a fost rănită, după impactul dintre o bicicletă și o mașină.

Potrivit IPJ Argeș, accidentul s-a produs pe DN 73 în zona localității Schitu Golești.

Din primele date,  în eveniment au fost implicate un autoturism și un biciclist.

Conform sursei citate,  biciclistul este conștient.

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Schitu Golești sunt la fața locului pentru primele măsuri, urmând ca verificările să fie efectuate de polițiștii Biroului Rutier Câmpulung.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Rețeaua WiFi „vede” prin pereți: Inteligența artificială poate cartografia o cameră cu ajutorul semnalului wireless

Publicat

rețeaua wifi „vede” prin pereți: inteligența artificială poate cartografia o

Rețeaua WiFi „vede” prin pereți: Cercetătorii de la Universitatea din Tokyo au descoperit o modalitate de a utiliza inteligența artificială și informațiile semnalului Wi-Fi pentru a cartografia în timp real o cameră și persoanele sau obiectele din interiorul acesteia.

Au făcut acest lucru cu ajutorul Stable Diffusion 3, un model de Inteligență Artificială de tipul text to image.

Această implementare, numită LatentCSI, utilizează o combinație între informațiile existente…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Proiect pentru tinerii care vor să își gestioneze mai bine emoțiile cu ajutorul teatrului, la Biblioteca Județeană din Alba Iulia

Publicat

proiect pentru tinerii care vor să își gestioneze mai bine

Laborator de C’ArteTeatru la Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba: Luna octombrie vine cu un nou atelier de teatru la Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba, instituție subordonată și finanțată de Consiliului Județean Alba.

Activitatea va avea loc în 7 octombrie 2025, la sala de lectură a bibliotecii județene și abordează de această dată „Poveștile cu rime”.

Tinerii participanți vor începe activitatea la ora 15:00 cu exerciții de încălzire vocală…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sărbătoarea Încoronării, evenimentul cultural central al lunii octombrie, la Alba Iulia. PROGRAM

Publicat

sărbătoarea Încoronării, evenimentul cultural central al lunii octombrie, la alba

Sărbătoarea Încoronării, evenimentul cultural central al lunii octombrie la Alba Iulia: La 103 ani de la momentul sacru al Încoronării de la Alba Iulia, din 15 octombrie 1922, Centrul Cultural Palatul Principilor împreună cu Primăria Municipiului Alba Iulia anunță că au pregătit o întreagă serie de evenimente, care nu doar să marcheze momentul, ci să-l facă, la rândul lui, memorabil.

De la lansări de carte până la un adevărat regal de sunet, totul completat de un set-up…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

5 octombrie, proclamarea locală a canonizării Preotului Mucenic Ilarion Felea, un sfânt cu rădăcini teologice la Cluj

Publicat

ilarion felea.jpg






Biserica Ortodoxă Română trăiește un moment de mare sărbătoare: proclamarea locală a canonizării Sfântului Preot Mucenic Ilarion Felea, una dintre marile personalități ale teologiei românești din secolul XX, profesor, predicator și mărturisitor al credinței în temnițele comuniste.

Duminică, 5 octombrie, de la ora 8:30, se va citi Acatistul Sfântului Preot Mucenic Ilarion Felea la Catedrala Arhiepiscopală…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe