EVENIMENT
ACCIDENT TRAGIC în Brăila: Doi tineri au murit, după ce maşina în care se aflau a intrat într-un stâlp şi a luat loc
Doi tineri, de 20 şi 21 de ani, fraţi, au decedat joi dimineaţă într-un accident de circulaţie produs în comuna Bărăganul, după ce maşina în care se aflau a intrat într-un stâlp din beton, pe fondul vitezei excesive, apoi a luat loc, potrivit informaţiilor furnizate de purtătorul de cuvânt al ISU Brăila, Laura Belciugan.
„Azi-noapte, un tânăr de 21 de ani, din comuna Bărăganul, în timp ce conducea un auto pe raza localităţii de domiciliu către DJ 211B, din cauza vitezei excesive, pierde controlul volanului şi loveşte un stâlp din beton. În urma impactului, autoturismul a luat foc, iar pasagerul din dreapta, fratele şoferului, de 20 de ani, a fost aruncat din auto. A rezultatul decesul celor doi fraţi, trupul şoferului fiind găsit carbonizat. S-a întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă”, a declarat Laura Belciugan.
La faţa locului au ajuns echipajele de pompieri şi SMURD de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Brăila şi o ambulanţă de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean Brăila.
„Una din victime a fost proiectată în afara autoturismului şi i s-au aplicat manevre de resuscitare, iar cea de-a doua victimă a fost găsită decedată în urma accidentului. La o oră de la producerea accidentului a fost declarat decesul şi celei de-a doua victime. Autoturismul a ars în totalitate. Incendiul a afectat şi gardul unei gospodării”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Brăila, Ştefan Stoian. AGERPRES
EVENIMENT
FOTO: Accident grav pe DN7 Valea Oltului. Mai multe persoane au fost rănite, după ce o mașină a intrat într-un parapet
Accident rutier grav pe DN7 Valea Oltului, zona Lazaret, vineri după-amiaza. La fața locului s-au deplasat echipaje de descarcerare.
Polițiștii din cadrul Biroului Drumuri Naționale și Europene au intervenit la un accident rutier produs pe DN 7, km 242 + 100 de metri, în zona localității Lazaret.
Din primele cercetări efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit că, în tinp ce conducea un autoturism pe direcția Vâlcea – Sibiu, o femeie în vârstă de 57 de ani,…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Mesajul primarului din Blaj cu ocazia numirii PS Claudiu Pop – Arhiepiscop Major al Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică
Primarul municipiului Blaj, Gheorghe Valentin Rotar, transmite un mesaj de felicitare odată cu numirea PS Claudiu Lucian Pop în demnitatea de Arhiepiscop Major al Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică.
”Preafericite Părinte Claudiu Lucian Pop, Arhiepiscop Major al Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică
Ca Primar al Blajului, în numele comunității blăjene și al administrației publice locale, îmi exprim cele mai alese felicitări și urări de bine cu prilejul…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Cea de-a 15-a ediție a celui mai mare eveniment de shopping din România a început vineri dimineață, la ora 08:07, cu un interes uriaș din partea cumpărătorilor. În doar 30 de minute, românii au comandat produse și experiențe în valoare de 227 de milioane de lei, depășind cu mult ritmul de anul trecut și stabilind noi recorduri pentru eMAG și partenerii săi.
Start în forță pentru Black Friday 2025
Încă…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Un accident rutier s-a produs vineri după-amiaza, în jurul orei 14:45, pe strada Regimentul V Vânători din Alba Iulia. În evenimentul rutier au fost implicate o mașină și un autocar.
Update: Potrivit ISU Alba, în autocar se aflau un număr de 25 persoane care în urma evaluării medicale, nu necesită îngrijiri medicale.


În autoturism se aflau două persoane, una dintre acestea fiind asistată la locul accidentului de catre echipajul medical.
Știrea inițială:
Potrivit ISU…
Citește mai mult pe Alba24.ro

