Connect with us

EVENIMENT

Adolescent de 16 ani, lovit de un autoturism, într-o localitate din Tulcea

Publicat

Arhivă foto

Un adolescent de 16 ani a fost lovit de o mașină, în noaptea de sâmbătă spre duminică, în localitate I.C. Brătianu din județul Tulcea.

Potrivit IPJ Tulcea, în noaptea de sâmbătă spre duminică, polițiștii tulceni au intervenit la un accident rutier care a avut loc pe raza loc. I. C. Brătianu, județul Tulcea.

La fata locului, polițiștii au constatat că un pieton de 16 ani din comuna I. C. Brătianu, județul Tulcea a fost acroșat de un autoturism condus de un bărbat de 27 ani din comuna Văcăreni, județul Tulcea.

În urma accidentului a rezultat rănirea pietonului.

Conducătorul auto poseda permis de conducere și nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Conform sursei citate, a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Cercetările continuă pentru lămurirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Violența extremă la copii nu apare din senin. Psihiatrul clujean Elena Predescu: Comportamentul agresiv este un semnal de alarmă

Publicat

copil victima bullying scoala.jpg






Crima din Timiș, unde un adolescent de 15 ani a fost omorât cu bestialitate de prieteni, a readus în prim-plan o întrebare incomodă: cum ajung unii copii sau adolescenți să manifeste comportamente de o violență extremă? Și, mai ales, ar fi putut fi prevenit?

Pentru a înțelege mecanismele din spatele unor astfel de acte, Cluj24 a discutat cu dr. Elena Predescu, profesor universitar la UMF Cluj-Napoca și medic...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Vremea în Transilvania și în țară: diferențe mari de temperatură, nou val de ninsori. Prognoza meteo până în 8 februarie

Publicat

vortex polar: cum va influența vremea în românia, înainte de

Vremea până în 8 februarie: meteorologii anunță variații mari de temperatură în următoarele două săptămâni. Vor fi și perioade cu ploi, iar începutu lunii februarie aduce și un nou val de ninsori.

Dacă luni vremea a fost mai caldă decât de obicei în majoritatea regiunilor, marți și miercuri temperaturile scad, însă doar în unele zone, cum este Transilvania. Se încălzește iar de joi.

În Banat însă temperaturile sunt în urcare până joi, când sunt anunțate...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Atenționări Cod Galben de inundații în Alba și alte județe până miercuri, 28 ianuarie. Cod Portocaliu în sudul țării

Publicat

avertizări cod galben și cod portocaliu de inundații pentru mai

Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor (INHGA) a emis luni atenționări Cod Galben de inundații pentru Alba și alte județe. În sudul țării este Cod Portocaliu.

Potrivit INHGA, atenționările sunt emise având în vedere situaţia hidrometeorologică actuală şi prognoza meteorologică pentru următoarele 48 de ore.

Vezi și Avertizare ANM: Cod Galben de ploi și ninsori în Alba, până marți seara. Cod Portocaliu, în alte șase județe din țară

Sunt luate...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Spectacol omagial Florin Piersic la 90 de ani. Mesajul emoționant al marelui actor clujean

Publicat

florin piersic.jpg






Clujeanul Florin Piersic, unul dintre cei mai iubiți actori ai României, a transmis un mesaj plin de emoție și umor cu prilejul spectacolului omagial dedicat împlinirii a 90 de ani.

Aflat pe scena Teatrului Național din București, locul unde a jucat „zeci, sute, mii de spectacole”, după cum spune chiar el, marele actor a vorbit publicului într-un stil inconfundabil, cald și autoironic.

Iubiții mei...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe