Connect with us

EVENIMENT

Agent de pază al unui magazin din municipiul Arad, atacat cu spray lacrimogen de un bărbat care fura

Publicat

Arhivă foto

Un agent de pază de la un supermarket din municipiul Arad a fost atacat cu spray lacrimogen de către un bărbat pe care l-ar fi prins în timp ce încerca să fure produse din magazin.

Agresorul ar fi încercat să sustragă de pe rafturi mai multe pachete de cafea, dar când agentul de pază l-a surprins, ar fi folosit împotriva acestuia un spray iritant-lacrimogen.

"După săvârşirea faptei, bărbatul a fugit de la faţa locului. În urma investigaţiilor efectuate de poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale, a fost identificat un arădean de 28 de ani, bănuit de săvârşirea faptei", a informat, marţi, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Arad.

Suspectul a fost reţinut pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat magistraţilor Judecătoriei Arad cu propunere de arestare preventivă pentru tâlhărie calificată.

AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Uniunea Europeană a majorat brusc tarifele vamale la importurile de porțelan din China

Publicat

uniunea europeană a majorat brusc tarifele vamale la importurile de

Uniunea Europeană a majorat brusc tarifele vamale la importurile de farfurii, cești, boluri și alte articole de masă și bucătărie din ceramică din China. 

Decizia vine după o revizuire a măsurilor antidumping în vigoare din 2013, scrie Economedia.

Blocul celor 27 de țări va aplica o taxă generală de 79% asupra produselor, înlocuind taxele anterioare care variau între 13,1% și 36,1%, potrivit unui document publicat vineri în Jurnalul Oficial al UE.

Creșterea face parte...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Cum a apărut o femeie pe pârtia de la Buscat. Tocuri de plimbat pe floașterul Clujului

Publicat

buscat moda.jpg






Duminică, pe pârtia din Buscat, o femeie a atras toate privirile. Purta tocuri cui, o mulțime de bijuterii de aur și o ținută care nu avea nicio legătură cu muntele sau sportul de iarnă.

În loc de echipament de schi, avea haine elegante, potrivite mai degrabă pentru o plimbare în oraș.

Trecând pe lângă zăpadă cu tocurile sale imposibile și bijuteriile strălucitoare, crea un contrast total cu peisajul alb...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Guvernul va adopta al treilea pachet de măsuri fiscal-bugetare, săptămâna viitoare: Reforma administrației și relansare economică

Publicat

premierul ilie bolojan, despre reforma pensiilor speciale: „trebuie ridicată vârsta

Guvernul va adopta al treilea pachet de măsuri fiscal-bugetare, săptămâna viitoare, care va fi apoi promovat în parlament prin angajarea răspunderii.

Acesta conţine două proiecte majore – reforma administraţiei şi primele măsuri de relansare economică, potrivit Radio România Actualități.

Măsurile cuprinse în cele două proiecte vor fi adoptate simultan, întrucât aplicarea reformei administrative va crea spaţiul fiscal necesar pentru implementarea soluţiilor de redresare...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Controale inopinate ale ISU Alba, pe timpul nopții, la restaurante, cluburi și baruri din Aiud și Blaj. S-a lăsat cu amenzi

Publicat

controale inopinate ale isu alba, pe timpul nopții, la restaurante,

Inspectorii de prevenire din cadrul ISU Alba au desfășurat 4 controale tematice inopinate la operatori economici din categoria unităților de comerț: restaurante, cluburi, baruri din municipiul Aiud și Blaj.

Controlul a avut loc în noaptea de 07 spre 08 februarie 2026.

Au fost constatate 8 nereguli, fiind aplicate 8 sancțiuni contravenționale din care 3 avertismente și 5 amenzi în cuantum de 30.000 lei.

Neregulile constatate și sancționate au fost:

  • fumatul în spații închise...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe