Connect with us

EVENIMENT

Agent de pază ÎNJUNGHIAT într-un club din Arad. Agresorul a lovise și o chelneriță

Publicat

atac cutit omor crima suicid

Un agent de pază a fost înjunghiat de trei ori într-un club din Arad, duminică dimineaţă, de către un client de 22 de ani care ar fi agresat mai întâi o chelneriţă.

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad, Pavel Palcu, a declarat, pentru AGERPRES, că incidentul a avut loc într-un local din incinta Ştrandului Neptun, dimineaţă, înainte de ora închiderii clubului.

Conform declaraţiilor date de martori anchetatorilor, un client de 22 de ani, care ar fi fost în stare de ebrietate, ar fi agresat o chelneriţă, iar unul dintre agenţii de pază ai clubului, în vârstă de 30 de ani, a intervenit.

„A vrut să-l scoată afară din local pe agresor, însă acesta a ripostat şi l-a înjunghiat pe agentul de pază de trei ori. Victima are trei plăgi penetrante, iar lama cuţitului a atins şi ficatul victimei, care a fost transportată la Unitatea de Primire Urgenţe”, a declarat procurorul Pavel Palcu.

Agresorul a fugit după ce l-a înjunghiat pe agent în spate şi în abdomen, însă a fost prins în apropiere, în centrul municipiului Arad, de către colegi ai victimei.

La sosirea poliţiştilor, suspectul a solicitat să fie dus la spital, acuzând că a fost şi el rănit de către agenţii de pază ai clubului. El a rămas internat, motiv pentru care deocamdată nu a putut fi audiat.

„După efectuarea investigaţiilor medicale, va avea loc şi audierea suspectului. S-a efectuat cercetarea criminalistică la locul faptei şi a fost recuperat cuţitul, găsit asupra autorului”, a adăugat procurorul de caz.

Parchetul de pe lângă Tribunalul Arad a început urmărirea penală a suspectului, pentru infracţiunea de tentativă de omor.

Agentul de pază rănit se află în stare stabilă la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Arad, unde a fost supus unor intervenţii chirurgicale.

AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Intervenție a pompierilor la un bloc din Sebeș, după sesizare privind scăpare de gaz

Publicat

intervenție a pompierilor la un bloc din sebeș, după sesizare

Detașamentul de pompieri Sebeș a fost solicitat să intervină, sâmbătă după-amiaza, pentru asigurarea măsurilor specifice la o sesizare prin 112, privind o scăpare de gaz.

Intervenția a fost la o garsonieră într-un bloc de pe strada Mircea cel Bătrân din municipiul Sebeș.

La fata locului s-a deplasat o autospecială de stingere cu apă si spumă fiind anunțată si compania de distribuție a gazului din acea zonă.

La momentul sosirii echipajului de pompieri la locul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Povestea unui scafandru clujean: „Odată ce te scufunzi, descoperi o altă lume”

Publicat

scafandru isu cluj2.jpg






ISU Cluj a publicat pe pagina de facebook mărturia impresionantă a plutonierului Sorin Pop, scafandru la Detașamentul 1 de Pompieri Cluj-Napoca, care vorbește despre pregătirea intensă, experiențele subacvatice și dedicarea necesară misiunilor de salvare.

Sorin Pop a vorbit despre viața de salvator din ape de Ziua Scafandrilor Militari, care este celebrată sâmbătă, 15 noiembrie.

Antrenamente ca pentru o altă…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Amenzi de peste 7000 de lei după controale ISU Alba la restaurante, terase și baruri. Ce nereguli au fost constatate

Publicat

bilanțul misiunilor isu alba, în august și septembrie. peste 4.350

ISU Alba a făcut verificări, vineri, 14 noiembrie, la mai multe restaurant, baruri și terase din județ. A fost urmărită respectarea legislației privind prevenirea incendiilor și a situațiilor de urgență.

Au fost constatate 9 nereguli, fiind aplicate 9 sancțiuni contravenționale. Inspectorii ISU au dat două amenzi în valoare totală de 7500 de lei și 7 avertismente.

Din cele două amenzi, una a fost în valoare de 5000 de lei. A fost aplicată pentru nerespectarea interdicției…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Doliu la Mănăstirea Râmeț: stavrofora Ierusalima Ghibu, proinstareța mănăstirii, a încetat din viață

Publicat

doliu la mănăstirea râmeț: stavrofora ierusalima ghibu, proinstareța mănăstirii, a

Stavrofora Ierusalima Ghibu, proinstareța Mănăstirii „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” de la Râmeț, a încetat din viață.

Anunțul a fost făcut de Arhiepiscopia Ortodoxă de Alba Iulia.

Ierusalima Ghibu a trecut la Domnul sâmbătă dimineața, 15 noiembrie. Avea 88 de ani.

Slujba înmormântării maicii Stavrofore Ierusalima Ghibu, stareță a străvechiului așezământ monahal de pe Valea Râmețului timp de 42 de ani, va avea loc luni, 17 noiembrie, la Mănăstirea…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe