Connect with us

ACTUALITATE

Aglomerație pe Autostrada Soarelui. Coloane de mașini s-au format pe sensul către București

Publicat

Sursă foto: Arhivă

Coloane de mașini s-au format duminică pe două porțiuni ale A2, pe sensul de mers către București. Traficul este aglomerat în zonele de pe autostradă în care se fac lucrări.

Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române la ora 17:00, pe autostrada A2 Bucureşti - Constanţa, pe sensul către Capitală, s-au format coloane în mișcare pe tronsoanele kilometrice unde traficul este deviat din cauza lucrărilor la carosabil. Problemele au apărut la kilometrii 11-17 în apropierea localității Cernica din județul Ilfov și între kilometrii 27-33, lângă localitatea Fundulea din județul Călărași.

Până la finalul lunii mai, pe autostrada A2 Bucureşti – Constanţa, pe tronsoanele menționate se circulă deviat de pe sensul către București (calea 2) pe sensul către litoral (calea 1), traficul desfăşurându-se pe câte o bandă pentru fiecare direcţie. Măsura este impusă în vederea efectuării de lucrări de reabilitare a părţii carosabile.

De asemenea, a fost închis și nodul rutier de acces în localităţile Cernica şi Bălăceanca, județul Ilfov, fiind restricţionată circulaţia pe breteaua de intrare/ieşire din autostradă și DNCB, pe sensul Constanța – București.

Sursă: Mediafax

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

CALENDAR ORTODOX 2026: Sfântul Cuvios Isidor Pelusiotul

Publicat

calendar ortodox 2026: sfântul cuvios isidor pelusiotul

Publicitate

S-a născut în 360 în Alexandria Egiptului, din părinţi creştini, rude apropiate cu Arhiepiscopul Trofil al Alexandriei (383-412) şi cu Sf. Chiril (412-444), urmaşul acestuia. Având o situaţie financiară bună, părinţii l-au trimis pe tânărul Isidor la şcolile de filozofie şi teologie din Antiohia, tocmai când păstorea acolo ca preot Sfântul Ioan Gură de Aur. Isidor i-a fost ucenic şi l-a avut ca pildă de trăire duhovnicească.

Reîntors în...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Incendiu la Dângeni! Podul unui atelier de monumente funerare a fost cuprins de flăcări

Publicat

incendiu la dângeni! podul unui atelier de monumente funerare a

Publicitate

Curățați și izolați coșurile de fum: pericol de incendiu

În ultimele ore, două familii din localitățile Flămânzi și Hulub ( comuna Dângeni) au fost în pericol din cauza unor incendii generate de coșurile de fum necurățate de funingine sau neizolate termic față de materialele combustibile din structura acoperișurilor.

La Dângeni, podul unui atelier de monumente funerare a fost cuprins de flăcări. Pompierii militari de la Garda de Intervenție...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Au început înscrierile în Programul Tomata 2026. Legumicultorii se pot înscrie până pe 15 aprilie

Publicat

au început înscrierile în programul tomata 2026. legumicultorii se pot

Publicitate

Legumicultorii pot depune cererile de înscriere în Programul Tomata 2026 până la data de 15 aprilie, la direcțiile agricole județene, conform calendarului stabilit de autorități, relatează alba24.ro.

Programul Tomata 2026 acoperă mai multe tipuri de culturi legumicole, nu doar tomatele, fiind necesară o suprafață minimă de cultivare de 1.000 de metri pătrați pentru a fi eligibile. De asemenea, beneficiarii trebuie să respecte o serie de condiții.

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Creșă nouă pentru familiile din Botoșani: Investiție de 9,5 milioane lei inaugurată astăzi de ministrul Dezvoltării, Cseke Attila

Publicat

creșă nouă pentru familiile din botoșani: investiție de 9,5 milioane

Publicitate

Municipiul Botoșani are, începând de marți, prima creșă construită după 1990, investiție inaugurată în prezența ministrului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Cseke Attila. Obiectivul a fost realizat în cadrul programului guvernamental de construire de creșe „Sfânta Ana”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), relatează agerpres.ro.

Valoarea investiției se ridică la 9,5 milioane de lei, fără...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe