Connect with us

EVENIMENT

AGLOMERAȚIE pe DN 1 Brașov-București, pe raza stațiunilor Predeal, Azuga și Bușteni. RUTE ALTERNATIVE

Publicat

arhivă foto

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că, la această oră, traficul este intens pe relația de coborâre a DN 1 Brașov-București, pe raza stațiunilor Predeal, Azuga și Bușteni. De asemenea, circulație aglomerată este și în orașul Comarnic, fiind coloană în mișcare între kilometrii 105-107.

Pe autostrada A2 București-Constanța, traficul rutier se desfășoară în condiții normale, cu 10-15 auto/minut.

Recomandăm conducătorilor auto următoarele rute alternative:

  • Pentru DN 1 Brașov – Ploiești – București:

– DN 1A Brașov – Cheia – Ploiești – București;

– DN 73 Râșnov – Câmpulung – Pitești – București;

– DN 73 Râșnov – Câmpulung – DN 72A – Târgoviște – București;

– DN 71 Sinaia – Târgoviște – București.

  • Pentru autostrada A2 București – Constanța:

– DN 2A Constanța – Hârșova – Urziceni – DN 2 – Urziceni – București;

– A2 – DN 3 Lehliu – Fundulea – București.

Polițiștii acționează în dispozitivul de siguranță rutieră pentru fluidizarea traficului atât pe autostrada A2 București – Constanța, cât și pe raza tuturor stațiunilor montane de pe Valea Prahovei.

Poliția recomandă conducătorilor auto să adapteze viteza la condiţiile de drum, să respecte indicaţiile poliţiştilor prezenţi la faţa locului pentru fluidizarea circulaţiei şi să manifeste o conduită preventivă în trafic. De asemenea, șoferii sunt sfătuiți să mărească distanţa în mers, iar în cazul în care încheie coloanele, să pună în funcţiune luminile de avarie, pentru a-i atenţiona pe cei ce se apropie din spate să frâneze din timp.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Bărbat de 62 de ani din Câmpenești dispărut fără urmă. Poliția cere sprijinul populației

Publicat

disparut 11.jpg

Un bărbat din Câmpenești, județul Cluj, care a dispărut de acasă, luni, 2 iunie, este căutat de familie.

Polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Apahida au fost sesizați marți, în jurul orei 14:30, despre dispariția lui Sorin Bobu, în vârstă de 62 de ani, din localitatea Câmpenești.

Bărbat de 62 de ani din Câmpenești dispărut fără urmă

Conform informațiilor furnizate de autorități, bărbatul ar fi plecat voluntar de la acasă în data de 2…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

„Chinurile facerii” unui nou guvern nu au afectat evoluția leului. Euro stă de două săptămâni la 5,05 lei

Publicat

euro pixabay e1656523156731.jpg

Euro stagnează, iar asta pentru că piața este încă optimistă după victoria președintelui Nicușor Dan.

Optimismul, arată analistul economic clujean Radu Georgescu, se datorează posibilității ca, conform Bloomberg, Uniunea Europeană să acorde viitorului guvern un răgaz pentru a introduce măsuri menite să reducă deficitul bugetar.

„Chinurile facerii” unui nou guvern nu au afectat evoluția leului

Totodată, arată economistul clujean, Matei Kubinschi, oficial…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

INSP: Cazurile de COVID-19, în CREȘTERE cu 108,3% în ultima săptămână

Publicat

test covid antigen e1641801760608.jpg

Marți, Institutul Național de Sănătate Publică (INSP) a informat că, în perioada 26 mai – 1 iunie, au fost înregistrate 125 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2, în creștere cu 108,3% față de săptămâna precedentă.

Potrivit INSP, 43 dintre aceste cazuri noi sunt la pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 90 de zile după prima infectare.

INSP: Cazurile de COVID-19, în CREȘTERE cu 108,3% în ultima…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Atypic Beauty Cluj 2025, lecția de frumusețe, curaj și demnitate. 11 modele în scaun rulant au fost pe scenă

Publicat

atipic beauty 8.jpeg

11 modele în scaun rulant au fost vedetele ediției din 2025 a evenimentului ”Atypic Beauty” de la Cluj-Napoca.

Un eveniment emoționant, care a transmis și un mesaj puternic din partea persoanelor cu dizabilități.

11 modele în scaun rulant au prezentat colecțiile designerilor

Casino – Centrul de Cultură Urbană din Cluj-Napoca a fost gazda acestui eveniment plin de emoție și inspirație, organizat de Asociația Open Your Heart, alături de Magda Coman.

Cluj24.ro

Citește mai departe