EVENIMENT
Al treilea accident în Mureș: Un tractor a căzut dintr-un autocamion. Circulație feroviară oprită
Un accident s-a produs, vineri la amiază în Sărmașu, județul Mureș. Din primele date, un tractor aflat într-un camion a căzut pe linia ferată. Circulația feroviară fiind oprită.
Potrivit ISU Mureș, pompierii au asigurat măsuri PSI, la un accident produs în localitatea Sărmașu.
UPDATE ora 15.50: Utilajul agricol și camionul au fost degajate de pe calea ferată.
Din primele date, un autocamion care transporta un tractor, în urma balansului tractorul a căzut din camion și a rămas răsturnat pe calea ferată.
Circulația feroviară din zona Sărmașu este oprită.
La fața locului au intervenit pompierii militari din cadrul Secției Sărmașu.
EVENIMENT
Remus Lăpușan, PSD Cluj: Majorările de taxe și tăierea investițiilor nu pot reprezenta soluții reale pentru relansarea economiei
Deputatul PSD de Cluj, Remus Lăpușan, a susținut în plenul Camerei Deputaților o declarație politică prin care a atras atenția asupra momentului tensionat traversat de economia României, subliniind necesitatea unor politici coerente, predictibile și orientate spre investiții, educație și susținerea producției locale, ca soluții reale pentru relansarea economică și creșterea nivelului de trai al românilor.
...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Sorana face spectacol la Cluj. Victorie fulger și duel de foc cu campioana en-titre la Transylvania Open 2026
Sorana Cîrstea, favorita numărul trei a turneului WTA250 Transylvania Open 2026 și singura româncă rămasă pe tabloul de simplu a dominat categoric duelul cu Tamara Zidansek, impunându-se în doar două seturi, scor 6-1, 6-0.
Clasată pe locul 36 mondial, Cîrstea și-a respectat statutul de favorită și a controlat autoritar partida, lăsând foarte puține șanse adversarei sale.
Cu un joc agresiv și o...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
U-Banca Transilvania a fost la un pas de o victorie mare la Ierusalim, după ce a revenit de la -23 de puncte și a împins partida în prelungiri, însă Hapoel a gestionat mai bine ultimele minute și s-a impus cu 114–104, la capătul unui meci cu multiple răsturnări de situație.
În urma acestui rezultat, U-Banca Transilvania va lupta pentru un loc care să ducă în următoarea fază a competiției...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
CFR Cluj a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe Arena ”Francisc Neuman”, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii de fotbal.
UTA a câștigat de 11 ori, CFR Cluj, de 15 ori, CFR Cluj
Unicul gol al partidei a fost reuşit de kosovarul Meriton Korenica (68), după o minge aşezată de Alibek Aliev.
Arădenii au avut ocazii de gol în min. 27, când Christopher Braun a fost la...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
