Connect with us

EVENIMENT

Alertă alimentară: Produs infestat cu Salmonella, retras din magazinele Lidl. Atenționări pentru consumatori

Publicat

Un produs vândut în rețeaua Lidl Romania a fost retras de la comercializare, fiind infestat cu Salmonella, bacterie ce poate provoca afecțiuni grave, informează ziarul Alba24.ro. Clienții care l-au cumpărat deja sunt avertizați să nu îl consume.

Este vorba despre produsul „Cămara Noastră Ciolan Presat, 100g “,cu termenele de valabilitate: 22.07.2019, 23.07.2019, 27.07.2019, 28.07.2019, vândut de către Lidl România și fabricat de Goodies Meat Production S.R.L.

În urma unei analize efectuate de producător, a fost detectată Salmonella spp (/25g). Salmonella poate provoca afectiuni grave stomacale sau intestinale (Salmoneloza). Clienții care au cumpărat acest produs, cu termenele de valabilitate menționate mai sus, sunt rugați să ţină cont de retragere şi să nu îl consume.

Din motive ce țin de siguranța consumatorului, Lidl România a reacționat fără întârziere și a scos produsul de la vânzare. Produsul poate fi returnat în toate magazinele Lidl. Contravaloarea acestuia va fi restituită, fără a fi necesară prezentarea bonului fiscal.

Alte produse vândute de Lidl România, inclusiv alte produse din gama Cămara Noastră nu sunt afectate de această rechemare”, arată retailerul, într-un comunicat.

Pentru mai multe informații, ne puteți contacta telefonic la 0800.896.622 sau pe adresa de mail info@lidl.ro.

Sursa: Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Bolojan avertizează CCR: „Amânarea deciziei pensiilor magistraților va costa România”. Reacție dură a șefei ÎCCJ, Lia Savonea

Publicat

593095589 1386344836183553 8176327926458133225 n e1769502442692.jpg






Premierul Ilie Bolojan a transmis vineri Curții Constituționale o informare oficială privind consecințele amânării decizii legate de pensiile magistraților, avertizând că România ar putea pierde fonduri importante din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) dacă procedurile se prelungesc. Decizia a fost amânată pentru a patra oară, miercuri, 11 februarie. 

Șeful Executivului a susținut că este...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Conceptul „School Street” ar putea fi implementat la Cugir. Străzile din zona școlilor, închise pentru mașini în fiecare dimineață

Publicat

conceptul „school street” ar putea fi implementat la cugir. străzile

O inițiativă îndrăzneață din Vancouver ar putea transforma diminețile elevilor din Cugir: o oră fără trafic auto pe străzile din zona școlilor, pentru siguranță, aer curat și mai puțin stres.

Conceptul „School Street” (strada școlară), în care străzile din jurul unităților de învățământ se deschid în fiecare dimineață, timp de o oră, pentru elevi și cetățeni, ar putea fi implementat și la Cugir.

În Vancouver, cel mai mare oraș din provincia Columbia...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Emma Răducanu și Sorana Cîrstea se vor duela în finala Transylvania Open de la Cluj-Napoca

Publicat

emma raducanu sorana cirstea sursa transylvania open.jpg






Cluj-Napoca va găzdui o finală spectaculoasă la ediția 2026 a Transylvania Open, unde Emma Răducanu și Sorana Cîrstea se vor înfrunta pentru trofeul competiției.

Duelul promite o atmosferă electrizantă în BT Arena, cu tribunele pregătite pentru un meci de gală între două jucătoare apreciate de publicul român.

Emma Răducanu, sportiva cu origini românești și principala favorită a turneului, a ajuns în...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Regulamentul de bloc, documentul obligatoriu pentru toate asociațiile de proprietari. Ce reguli trebuie să conțină

Publicat

românia, pe locul 3 în lume la rata de deținere

Regulamentul de bloc, documentul obligatoriu pentru toate asociațiile de proprietari. Asociațiile de proprietari sunt obligate, potrivit legii, să adopte un document scris cu privire la regulile și condițiile de folosință a părților comune ale imobilelor și normele de conduită și bună vecinătate dintre proprietari.

Regulile înscrise în regulament trebuie respectate de către toți cei care intră în bloc, nu doar de către proprietari sau chiriași. 

Regulamentul de bloc,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe