Connect with us

EVENIMENT

Alertă la Galați: Un tânăr bănuit de mai multe furturi a evadat din sediul poliţiei

Publicat

tanar evadat
Sursa foto: IPJ Galati

Poliţiştii gălăţeni caută un tânăr de 19 ani, din municipiul Galaţi, bănuit de săvârşirea mai multor infracţiuni de furt şi care, vineri, a evadat din sediul poliţiei, se arată întru-un comunicat transmis de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Galaţi.

Potrivit sursei citate, la data de 5 aprilie, în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Secţiei 3 Poliţie Galaţi a surprins în flagrant un tânăr care sustrăgea bunuri dintr-un autoturism aflat într-o parcare din cartierul Micro 20.

La vederea poliţiştilor acesta a fugit şi, fiind urmărit, a fost prins în cartierul Micro 17, încătuşat şi condus la sediul poliţiei.

Cu ocazia cercetărilor, s-a constatat că tânărul, de 19 ani, din municipiul Galaţi, ar mai fi comis, tot în noaptea de joi spre vineri, trei furturi din autoturisme şi un furt din anexa unei locuinţe.

La scurt timp după ce pe numele tânărului a fost emisă o ordonanţă de reţinere, pentru 24 de ore, acesta a evadat din sediul poliţiei, fiind căutat, în prezent, de poliţişti.

Semnalmentele acestuia sunt: înălţime – 1,65 m, constituţie atletică, păr şaten deschis, tuns scurt. La momentul evadării era îmbrăcat cu un hanorac de culoare grena, blugi albaştri, iar în picioare purta pantofi sport închişi la culoare.

Persoanele ce pot oferi informaţii care să conducă la depistarea acestuia sunt rugate să sune la numărul unic de urgenţă – 112 sau să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

România-San Marino la TV. Cine transmite ultimul meci al tricolorilor în preliminariile pentru Cupa Mondială

Publicat

bilete la bosnia – românia. de unde se pot cumpăra

România-San Marino este ultimul meci al tricolorilor în preliminariile pentru Cupa Mondială. Meciul se joacă marți, 18 noiembrie, de la ora 21.45. 

Meciul tricolorilor se va juca pe stadionul din Ploiești, iar biletele s-au vândut în doar două zile. De asemenea meciul va fi transmis live la TV.

Arbitrul central va fi finlandezul Mohammad Al-Emara, iar arbitri secundari, Turkka Valjakka şi Mika Lamppu. Meciul România-San Marino va fi transmis live la TV, pe postul Antena 1.

Lotul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Numeroase site-uri din România au picat azi. Sistemul Cloudflare, prăbușit la nivel global. DNSC: Nu este un atac cibernetic

Publicat

whatsapp image 2025 11 18 at 15.33.20.jpeg






O defecțiune majoră a serviciilor Cloudflare a generat marți blocaje masive în funcționarea internetului la nivel global. Zeci de site-uri din România, inclusiv cele ale unor instituții oficiale, agenții de presă și publicații importante au devenit inaccesibile, în timp ce platforme uriașe precum ChatGPT, Spotify și X (fostul Twitter) au raportat erori. DNSC confirmă că nu a fost vorba despre un atac cibernetic.


Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Agresorul care încalcă ordinul de protecție, prezentat obligatoriu procurorului. Nouă regulă de combatere a violenței domestice

Publicat

whatsapp image 2021 04 08 at 08.58.32 1.jpeg

Polițiștii care constată încălcarea unui ordin de protecție sau a unui ordin de protecție provizoriu vor avea obligația legală de a prezenta agresorul procurorului competent, imediat după găsirea acestuia. Măsura este menită să elimine eventuale ”aprecieri subiective tolerante” în astfel de cazuri.

Anunțul a fost făcut de ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu. Este vorba despre un proiect legislativ care va îmbunătăți Legea nr.217/2003 privind prevenirea și…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

MAI: jandarmii care fac pază la clădiri vor patrula pe teren. Imobilele, monitorizate cu tehnologie conectată la centre de comandă

Publicat

mai: jandarmii care fac pază la clădiri vor patrula pe

Ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu a anunțat noul concept de pază al Jandarmeriei Române. Circa 3000 de jandarmi care asigurau paza clădirilor vor fi redirecționați pe teren. Monitorizarea imobilelor respective se va face cu tehnologie conectată la centrele de comandă ale Jandarmeriei.

Noul concept se aplică prin ordin ministerial, semnat marți, 18 noiembrie.

”Acest ordin dislocă trupele fixate la pază lângă clădiri, care vor merge acum în patrulare și…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe