Connect with us

EVENIMENT

ANAF atenționează privind mesaje false transmise în numele instituției. Recomandări pentru contribuabili

Publicat

programul ”euro 200”: când primesc elevii și studenții bonuri valorice

Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) transmite că au reapărut mesaje false transmise în numele instituției, utilizând adresa de e-mail info@anaf.io.

”Aceste mesaje NU sunt emise de ANAF și urmăresc să inducă în eroare destinatarii.

Mesajele false pot conține informații înșelătoare, solicitări nejustificate sau linkuri periculoase care pot pune în pericol securitatea datelor personale și financiare ale contribuabililor”, avertizează ANAF.

Recomandări…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

La Cluj, mai bine ca-n Roma şi Madrid. Putere de cumpărare mai ridicată

Publicat

intrare oras cluj.png






Două oraşe din România, printre care şi Clujul, au o putere de cumpărare mai mare ca în unele capitale europene.

 

Clujul, peste media UE

Conform statisticilor Eurostat, locuitorii acestor municipii traiesc peste media Uniunii Europene, cel puţin teoretic. Astfel, conform statisticilor, cei care trăiesc în Cluj-Napoca ar avea o putere de cumpărare mai mare decât în oraşe precum Roma sau Madrid.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: „Asmara: Bijuteria ascunsă”, prima expoziție de fotografie din Eritreea în România, la Galeriile „Inter-Art” din Aiud

Publicat

foto: „asmara: bijuteria ascunsă”, prima expoziție de fotografie din eritreea

Expoziția „Asmara: Bijuteria ascunsă”, găzduită de Galeriile „Inter-Art” din Aiud, a oferit vizitatorilor o privire asupra frumuseții, culorilor și ritmurilor capitalei Eritreei, statul situat în partea de nord-est a Africii.

Prin ochii unor fotografi talentați din Eritrea, Aiudul a devenit o fereastră către o altă lume – vibrantă, umană și plină de povești.

Expoziția a promovat un dialog puternic între culturi și perspective.

„Expoziția „Asmara, bijuteria…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Volumul ”Istoria Românilor” a ajuns la Academia Nobel pentru Literatură din Stockholm. Ce spune un istoric clujean

Publicat

d469b992 8a95 4d3b bab4 9e26ea24a284.jpg






Institutul de Istorie „George Barițiu” al Academiei Române din Cluj-Napoca, cel mai vechi institut de istorie din România, a marcat o premieră absolută.

Astfel, după mai bine de un secol de întârziere, istoria românilor, în varianta în limba engleză, ”History of Romania, Cluj-Napoca, Academia Română, Centrul de Studii Transilvane, 2006 (editori: Ioan-Aurel Pop și Ioan Bolovan)”, a ajuns la renumita…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ministerul Educației: Studiile în programele de licență cu dublă specializare se reiau din anul universitar 2025-2026

Publicat

ministerul educației: studiile în programele de licență cu dublă specializare

Studiile în programele de licență cu dublă specializare se reiau din anul universitar 2025-2026. Anul universitar 2025-2026 marchează reluarea studiilor în programele de licență cu dublă specializare, atât în specialitate, cât și didactică, după mai mulți ani de întrerupere, prima generație de studenți fiind admisă în sesiunile acestui an, au transmis reprezentanții Ministerului Educației.

Potrivit unui comunicat al ministerului, procesul Bologna a demarat în anii ’90,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe