ACTUALITATE
ANIVERSARE. Ansamblul folcloric – studențesc ”Mărțișorul” Cluj-Napoca împlinește 65 de ani. Spectacol extraordinar

Ansamblul folcloric – studențesc ”Mărțișorul” al Casei de Cultură a Studenților Cluj-Napoca aniversează în luna noiembrtie 65 de ani de la înființare, ocazie cu care, sâmbătă, va avea loc un spectacol aniversar.
“Mărţişorul a luat naştere nu dintr-o decizie oficială sau în urma unui plan de acţiuni, ci firesc, ca orice faptă bună”, spunea Laurenţiu Hodorog, fondatorul Ansamblului Folcloric Studențesc ”Mărțișorul” și primul Director al Casei de Cultură a Studenților Cluj-Napoca.
Acest fapt se întâmpla în anul 1957.
CITEȘTE ȘI: Ansamblul Folcloric ”Mărțișorul”…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Botoșani: Descoperiri arheologice fabuloase în nordul României. Printre cele mai importante cetăți getice sunt cercetate cu ajutorul americanilor

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Incident revoltător în curtea Catedralei „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”: Bărbat amendat pentru scandal și gesturi obscene

Citește mai mult pe Botosani24.ro