Connect with us

ACTUALITATE

Apple va face o primă prezentare a celei mai recente game de iPhone-uri

Publicat

Arhivă foto

Apple va face miercuri o primă prezentare a celei mai recente game de iPhone-uri, așa cum a făcut în fiecare an în luna septembrie timp de aproximativ un deceniu, scrie CNN.

Cel mai recent iPhone este așteptat să fie mai subțire, dar cu un ecran mai mare. Se zvonește că Apple va debuta cu un telefon de 6,7 inchi care nu este un model Pro – ceea ce înseamnă că va avea dimensiunea mai mare, dar nu va avea prețul mai mare. Iar observatorii Apple prognozează că firma va renunța la iPhone-ul mai ieftin, de dimensiuni mini, ca parte a liniei 14.

Apple va dezvălui, conform unor informații apărute în piață, și mai multe modele noi de Apple Watch, inclusiv un model Pro de gamă superioară destinat în special pasionaților de sport și fitness.

De asemenea, se pare că Apple ar intenționa să lanseze AirPod Pro modernizate, căștile sale wireless de vârf. Linia AirPods s-a dovedit a fi unul dintre cele mai mari succese ale Apple din ultimii ani.

Mulți analiști cred că Apple va aștepta să prezinte noi iPad-uri și computere Mac în cadrul unui eveniment separat, posibil luna viitoare. De asemenea, în general, nu se așteaptă ca Apple să prezinte mult timp anunțata și mult așteptata cască AR.

(sursa: Mediafax)

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Bogdan Buhăianu a reprezentat municipiul Botoșani la Chișinău, în cadrul unei întâlniri dedicate cooperării transfrontaliere

Publicat

bogdan buhăianu a reprezentat municipiul botoșani la chișinău, în cadrul

Publicitate

Municipiul Botoșani a fost reprezentat în aceste zile de viceprimarul Bogdan Buhăianu la o întâlnire bilaterală dedicată consolidării cooperării transfrontaliere și sprijinului acordat de România Republicii Moldova în implementarea proiectelor europene.

Potrivit oficialului botoșănean, discuțiile au vizat principalele tematici ale proiectelor transfrontaliere, un moment de bilanț al colaborării de până acum și identificarea de noi oportunități…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Îl admiră pe Bolojan dar nu dă afară pe oricine. Președintele CJ Botoșani, Valeriu Iftime: Nu voi renunța la oamenii competenți

Publicat

Îl admiră pe bolojan dar nu dă afară pe oricine.

Publicitate

Președintele Consiliului Județean Botoșani, Valeriu Iftime, a transmis un mesaj public legat de reorganizarea anunțată la nivel național de premierul Ilie Bolojan.

Acesta a precizat că, în ciuda valului de disponibilizări care urmează să fie asumate în Parlament, CJ Botoșani nu va renunța la angajații pe care îi consideră valoroși.

„Tot mai multă lume vorbește despre reorganizarea instituțională și văd că stârnește o oarecare panică…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Tabăra de pictură religioasă „Un penel pentru credință” revine la Vorona

Publicat

tabăra de pictură religioasă „un penel pentru credință” revine la

Publicitate

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Botoșani, instituție publică de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Botoșani, în parteneriat cu Primăria Comunei Vorona, organizează, în perioada 28 august – 2 septembrie 2025, la Centrul Cultural „Mihai Eminescu” Vorona, Tabăra de pictură religioasă „Un penel pentru credință” ediția a XXIX-a.

           Tabăra de pictură religioasă…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Bărbat de 53 de ani, din Curtești, reținut pentru camătă

Publicat

video: familie întreagă, din botoșani, care s ar fi autoizolat de

Publicitate

Miercuri, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au emis ordonanță de reținere pentru 24 de ore, pe numele unui bărbat, de 53 de ani, din comuna Curtești, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de camătă.

În urma probatoriului administrat, s-a stabilit faptul că acesta, în perioada mai-iulie 2025, ar fi împrumutat sume cuprinse între 500-2.500 de lei, mai multor persoane din județul Botoșani, pentru care ar fi perceput…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe