Connect with us

ACTUALITATE

Arest la domiciliu pentru un bărbat care a agresat doi poliţişti din județul Vrancea

Publicat

arest

Un bărbat în vârstă de 30 de ani a fost plasat în arest la domiciliu pentru 30 de zile, pentru ultraj, după ce a agresat fizic şi verbal doi poliţişti din Adjud, a informat marţi Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vrancea.

Potrivit Poliţiei, în timp ce îl încătuşau pe bărbat, unul dintre poliţişti a fost lovit în zona feţei, iar altul a fost muşcat de antebraţul drept.

„La data de 23 martie, ora 18,59, poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Adjud au fost sesizaţi prin 112 de către o femeie din localitate, cu privire la un scandal între vecinii acesteia. La faţa locului s-a deplasat imediat un echipaj de poliţie, ocazie cu care a fost depistat pe scara blocului în cauză un grup de persoane care tulbura ordinea şi liniştea publică. Întrucât una dintre persoanele prezente se manifesta violent şi ameninţa poliţiştii, adresându-le cuvinte vulgare şi jigniri, aceasta a fost condusă la parterul blocului, solicitându-i-se să îi însoţească pe poliţişti la sediu pentru verificări. În momentul în care bărbatul era încătuşat, acesta i-a lovit pe poliţişti în zona feţei şi l-a muşcat pe unul dintre aceştia de antebraţul mâinii drepte”, se arată într-un comunicat remis de IPJ Vrancea.

Pe numele bărbatului în vârstă de 30 de ani, din judeţul Bacău, instanţa de judecată a dispus măsura preventivă a arestului la domiciliu pe o durată de 30 de zile, măsură care a fost contestată de către procurori.

În cauză a fost întocmit dosar penal, în care se efectuează cercetări de către procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Vrancea sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de ultraj. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Alertă alimentară: Produs retras de la vânzare din magazinele Profi. Poate fi periculos pentru sănătate

Publicat

alertă alimentară: produs retras de la vânzare din magazinele profi.

Publicitate

Alertă alimentară: un produs a fost retras de la vânzare din magazinele Profi din Alba și din țară. S-a descoperit că are un nivel ridicat de o micotoxină ce poate fi periculoasă pentru sănătate, scrie alba24.ro.

Potrivit anunțului ANSVSA, PROFI a inițiat retragerea de la comercializare şi rechemarea de la client a produsului:

PROXI MUSLI cu FRUCTE 750 grame, lot L21015, termen valabilitate 15.01.2026

COD EAN 5948688021779

Motivul este…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Nova APASERV: Albești, Dângeni, Durnești, Trușești, Todireni, Ungureni, cu toate localitățile arondate, rămân fără apă

Publicat

va fi sistată furnizarea apei potabile în comuna ungureni și

Publicitate

S.C. Nova Apaserv S.A. Botoșani informează consumatorii că, din cauza unei avarii survenite pe conducta din material OL, cu diametrul de 500 mm, localizată în comuna Durnești (Magistrala Ștefănești- Trușești), va fi necesară întreruperea furnizării apei potabile, de astăzi, 19 august 2025, ora 10:00, pentru o perioadă estimată de 24 ore.

Echipa de intervenție efectuează lucrări pentru remedierea avariei în cel mai scurt timp, iar reluarea…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

An școlar 2025-2026. Lista posturilor pentru profesori a fost actualizată, pe fiecare județ, după repartizarea prin transfer și pe perioadă nedeterminată

Publicat

an școlar 2025 2026. lista posturilor pentru profesori a fost actualizată,

Publicitate

Luni, 18 august, site-ul Titularizare 2025 a fost actualizat cu lista posturilor pe fiecare județ, după repartizarea candidaților prin transfer și după repartizarea pe posturi pe perioadă nedeterminată. Repartizarea candidaţilor pe posturile didactice de predare vacante pentru angajare pe perioadă nedeterminată, în ordinea descrescătoare a mediilor de repartizare, a fost realizată în ședințele publice organizate de inspectoratele şcolare în…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

VIDEO: „Școala de vară” de la Biserica Sfântul Ioan Botezătorul Botoșani s-a încheiat. Copiii au lăsat în urmă o vacanță plină de lumină și bucurie

Publicat

video: „Școala de vară” de la biserica sfântul ioan botezătorul

Publicitate

Curtea Bisericii „Sfântul Ioan Botezătorul” din municipiul Botoșani a fost, vreme de mai bine de o lună, un loc al veseliei, al învățăturii și al rugăciunii. Zeci de glasuri vesele, zâmbete largi și ochi curioși au umplut acest spațiu cu o energie aparte, transformând ediția din 2025 a proiectului educațional „Școala de vară” într-o experiență de neuitat.

Tema din  „Anul omagial al Centenarului Patriarhiei Române” şi „Anul…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe