Connect with us

EVENIMENT

ATENȚIE ȘOFERI! Aglomerație pe A1, DN 4 și DN 1A, pe sensul de intrare în București, dar și pe Centura Capitalei

Publicat

Traficul este aglomerat joi dimineața pe A1, DN 4 și DN 1A, pe sensul de intrare în București, dar și pe Centura Capitalei.

Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române, pe autostrada A1 Sibiu-Deva, la kilometrul 329, pe sensul către Sebeș, în zona localității Șibot, județul Aalba, s-a produs un accident în care au fost implicate două mașini, soldat cu rănirea unuia dintre șoferi, acesta fiind încarcerat.

Cele două mașini se află pe banda de urgență, însă traficul este restricționat și pe prima bandă, pentru a permite intervenția echipajelor de la descarcerare.

De asemenea, sunt instituite restricții de circulație pe DN11 Bacău-Onești, km. 168+232 metri, în afara comunei Măgura, județul Bacău, acolo unde pe o suprafață de aproximativ 100 metri s-a surpat terasamentul și a apărut o diferență de nivel a carosabilului. Se circulă doar pe sensul către Bacău, prin semaforizare.

Polițiștii anunță că joi dimineața se circulă în condiții de aglomerație pe sensul de intrare în Capitală al autostrăzii A1 București-Pitești, pe DN4 (loc. Popești-Leordeni) și pe DN 1A (loc. Mogoșoaia).

De asemenea, valori ridicate de trafic sunt înregistrate și pe Centura București, în zona localităților Mogoșoaia, Chitila, Domnești, Berceni și Pantelimon.

Totodată, Centrul Infotrafic amintește că, din 15 iunie, pe DN 65 Pitești-Slatina, la kilometrul 58, în localitatea Valea Mare, județul Olt, traficul se desfășoară îngreunat întrucât au început lucrările la Drumul Expres Craiova – Pitești.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Adolescenții și capcana digitală. Semnele dependenței, riscurile ascunse și rolul critic al adulților

Publicat

telefon e1678025594787.jpg






Utilizarea tehnologiei a devenit parte integrantă din viața adolescenților, însă raportul dintre tineri și mediul digital se dezechilibrează tot mai des. Studiul „Reziliența digitală a adolescenților”, realizat de Mind Education și Fundația Orange, arată că mulți dintre elevi petrec ore în șir online, în detrimentul somnului, al relațiilor și al sănătății emoționale.

Cluj24 a stat de vorbă cu...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ați văzut-o? O minoră din orașul Zlatna a plecat de la domiciliu și nu s-a mai întors. Poliția și familia o caută

Publicat

ați văzut o? o minoră din orașul zlatna a plecat de

Polițiștii din Alba caută o minoră care a dispărut din orașul Zlatna. Persoanele care pot oferi informații sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la 112.

Potrivit IPJ Alba, în după-amiaza zilei de 15 ianuarie 2026, polițiștii din orașul Zlatna fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 34 de ani, cu privire la faptul că, în cursul zilei de azi, fiica sa, Andrada Raluca Bota, în vârstă de 14 ani, a plecat de la domiciliul său.

Minora...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Lemn în valoare de aproape 70.000 de lei confiscat de Poliția Alba după controale cu Garda Forestieră. Ce amenzi au fost aplicate

Publicat

lemn în valoare de aproape 70.000 de lei confiscat de

Poliția Alba a dat amenzi de peste 13.000 de lei și a confiscat lemn, în urma unor controale privind tăierea sau transportul ilegal de material lemnos. Acțiunile au fost derulate în colaborare cu Garda Forestieră.

Potrivit IPJ Alba, miercuri, 14 ianuarie, Serviciul de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba a organizat o acțiune, cu efective mărite, pentru prevenirea și combaterea tăierilor ilegale de arbori, precum și a faptelor ilegale asociate din...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Veste proastă pentru cei aproape 180.000 de pensionari clujeni. Pensia NU crește în acest an

Publicat

pensionari casa de pensii 5.jpg






Pensiile nu vor crește în acest an, au anunțat reprezentanții Casei de Pensii Cluj, o veste proastă pentru cei aproape 180.000 de vârstnici din județ.

De asemenea, indemnizațiile pentru însoțitori rămân aceleași, cel puțin până în luna iulie.

Pensiile, „înghețate” în anul 2026

Pensionarii clujeni rămân în 2026 cu aceleași venituri, asta pentru că pensiile nu se vor indexa nici cu rata...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe