Connect with us

EVENIMENT

ATENȚIE ȘOFERI! Ceața reduce vizibilitatea în trafic în mai multe județe

Publicat

ceata general 4 e1631692040209

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că, la această oră, se circulă în condiții de ceață, care reduce vizibilitatea în trafic sub 200 metri, izolat sub 50 de metri, pe mai multe artere rutiere din județele Constanța, Tulcea, Brăila, Ialomița, Călărași, Giurgiu, Argeș, Teleorman și Dâmbovița.

Infotrafic recomandă șoferilor să sporească atenția la volan, să mărească distanța de siguranță între vehicule şi să folosească luminile de ceață din dotarea autovehiculelor.

„Evitați manevrele riscante!”, transmite Poliția.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Accident cu o mașină și un taxi pe Splaiul Independenței din Cluj-Napoca. Două femei, transportate de SMURD la spital

Publicat

whatsapp image 2025 12 18 at 16.56.19.jpeg






Un accident între două autoturisme, dintre care unde taxi, a avut loc, pe Splaiul Independenței în zona Parcului Central din Cluj-Napoca, traficul trasportului în comun fiind serios perturbat, iar un indicator rutier ”Accesul Interzis” a fost avariat. 

Potrivit pompierilor de la ISU Cluj, în urma accidentului a rezultat rănirea a două femei care au fost transportate la spital de SMURD.

Mai multe autobuze...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Trei judecători promovați la Curtea de Apel Alba Iulia. Rezultate finale la concursul organizat de CSM

Publicat

trei judecători promovați la curtea de apel alba iulia. rezultate

Au fost publicate rezultatele finale la concursul pentru judecători organizat de CSM: Trei judecători care au obținut punctaje excepționale au fost promovați la Curtea de Apel Alba Iulia.

Consiliul Superior al Magistraturii (CSM) a publicat rezultatele finale, după soluționarea contestațiilor, ale concursului de promovare efectivă în funcții de execuție a judecătorilor de la tribunale la curțile de apel, organizat în perioada septembrie - decembrie 2025.

Trei posturi scoase la...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Vineri, la Alba Mall vine Moș Crăciun. Concert de colinde și daruri pentru cei mici

Publicat

vineri, la alba mall vine moș crăciun. concert de colinde

Atmosfera sărbătorilor de iarnă se instalează la Alba Mall vineri seara. Pe 19 decembrie, începând cu ora 18:00, centrul comercial va găzdui un concert de colinde tradiționale susținut de grupul vocal Datina, iar cei mici vor avea ocazia să-l întâlnească pe Moș Crăciun.

„Sună bine. Sună tradițional. Sună a chemare la sărbătoare.

La Alba Mall, credem în renașterea, an de an, a speranțelor și a tot ceea ce este frumos și bun.

Vă mulțumim că ne-ați fost alături...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cancerul colorectal, o boală în creștere: de ce apare tot mai des și cum transformă chirurgia robotică tratamentul modern

Publicat

poza principala.jpg






Cancerul colorectal a devenit, la nivel mondial, al treilea cel mai frecvent tip de cancer și a doua cauză de deces prin boală oncologică.

Conform datelor GLOBOCAN 2020, au fost raportate peste 1,93 milioane de cazuri noi și peste 930.000 de decese, iar estimările pentru anul 2040 indică o creștere semnificativă a incidenței. România urmează aceeași tendință, situându-se în rândul țărilor în care numărul...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe