Connect with us

EVENIMENT

ATENȚIE, ȘOFERI! Restricții de circulație în județul Vâlcea

Publicat

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că marți se vor desfășura lucrări pe mai multe drumuri naționale, astfel:    

– DN 7, tronson kilometric 199+132 – 200+600, în extravilanul localității Călimănești și pe DN 7CC, tronson kilometric 1+600 – 7+734, pe raza localităților Jiblea – Păușa,  se execută aplicarea de marcaje rutiere, între orele 08:00 – 18:00.

Circulația rutieră se desfășoară îngreunat, pe ambele sensuri de mers.

– DN 7A, tronson kilometric 71+000 – 73+000, pe raza localității Voineasa, se lucrează la reparații asfaltice, între orele 07:00 – 18:00.

Circulația rutieră se desfășoară pe 1/2 din cale, dirijată de piloți de trafic.

– DN 64, tronson kilometric 105+960 – 112+738, pe raza localităților Stolniceni – Râureni, se lucrează la montarea parapetului de beton, între orele 08:00 – 18:00, iar între kilometrii 112+775 și 115+480, pe raza localităților Troian – Râmnicu Vâlcea, se aplică marcaje rutiere, între orele 12:00 – 18:00.

Circulația rutieră se desfășoară pe 2 benzi de circulație din 4 .

– DN 67B, tronson kilometric 94+000 – 103+000, pe raza localităților Botorani – Gușoieni, se execută lucrări de frezare a părții carosabile, între orele 08:00 – 18:00.

Circulația rutieră se desfășoară pe 1/2 din cale, dirijată de piloți de trafic.

INFOTRAFIC: Recomandăm conducătorilor auto să sporească atenția în zona acestor lucrări, reducând viteza și adoptând o conduită preventivă în efectuarea manevrelor la volan.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Fază-şcoală cu Nicuşor Dan la Gala Cristinei Neagu. Cum s-a terminat şi care a fost reacţia spectatorilor

Publicat

nicusor dan gala neagu.jpg

Gala pentru retragerea Cristinei Neagu, cea mai mare jucătoare de handbal din istoria României, a avut loc astăzi la Sala Polivalentă din Bucureşti, în faţa a peste 5.000 de spectatori. 

A fost un eveniment în care Neagu, handbalistă cu 221 de selecţii şi 972 de goluri la naţională şi 4 titluri de cea mai bună jucătoare a lumii, le-a avut lângă ea, pe teren, pe prietenele şi colegele ei de la Naţionala României şi de la echipele de club, într-o carieră de 18…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sofer SMURD din Alba, lăsat fără permis de polițiști, după ce a forțat trecerea căii ferate în timp ce mergea la un accident grav

Publicat

sofer smurd din alba, lăsat fără permis de polițiști, după

Șoferul unei ambulanțe SMURD, care a intervenit de urgență duminică la un accident produs în localitatea Ciumbrud, în care un motociclist a fost grav rănit, a fost lăsat fără permis de polițiști, după ce a trecut linia ferată pe culoarea roșie. 

Incidentul s-a petrecut la duminică, 8 iunie, în jurul orei 13:00. Ambulanța SMURD se deplasa dinspre municipiul Aiud spre localitatea Ciumbrud, unde s-a produs un accident rutier între o motocicletă și un autoturism, soldat cu…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Luni, 9 iunie: Sărbătoarea tradițională „Ieșirea-n Rai” la Ampoița, în a doua zi de Rusalii. Programul evenimentului

Publicat

luni, 9 iunie: sărbătoarea tradițională „ieșirea n rai” la ampoița, în

În fiecare an, în cea de-a doua zi de Rusalii, localitatea Ampoița găzduiește tradiționala sărbătoare „Ieșirea-n Rai”, un eveniment în cadrul căruia participanții se pot bucura de spectacole de folclor autentic. 

Ediția din acest an se va desfășura luni, 9 iunie 2025, pe Dealul Doștiorului din satul Ampoița, comuna Meteș, cu începere de la ora 17:30.

Programul evenimentului:

  • ora 09:00 – Oficierea Sfintei Liturghii
    • Biserica Ortodoxă Sf. Cuvioasa Paraschiva…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. S-a lăsat cu amenzi la Festivalul de cai de la Mărișel. Au fost încălcate normele de protecție a animalelor

Publicat

festival cai marisel1.jpg

Festivalul de cai de la Mărișel a avut loc în acest weekend, chiar dacă evenimentul era pus sub semnul întrebării din cauza unor avize care nu fuseseră primite de organizatori.

Prezenți au fost și polițiștii de la Biroul pentru protecția animalelor și autoritățile sanitare, care au dat amenzi. Județul Cluj este, începând de sâmbătă, sub cod portocaliu de caniculă.

S-a lăsat cu amenzi la Festivalul de cai de la Mărișel

Autoritățile au desfășurat…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe