Connect with us

EVENIMENT

Atenție, șoferi! Restricții de circulație pe Autostrada A1 Sibiu – Deva

Publicat

arhiva foto

Circulația este restricționată, începând de vineri, 30 octombrie până luni, 2 noiembrie, pe Autostrada A1 Sibiu – Deva, pe raza localității Săliște, din cauza unor lucrări.

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, începând de vineri, 30 octombrie, ora 15:30, până luni, 2 noiembrie 2020, ora 08:00, circulația este restricționată pe sensul Deva-Sibiu al autostrăzii A1 Sibiu-Deva.

Restricțiile sunt impuse între kilometrii 273 – 272+800 de metri, pe raza localității Săliște, județul Sibiu, din cauza unor lucrări de reparații la rosturile de dilatație.

Astfel, traficul este restricționat pe banda de urgență și pe banda numărul 1.

Polițiștii recomandă conducătorilor auto să manifeste prudenţă la volan, să se asigure şi să semnalizeze înainte de schimbarea direcţiei de deplasare și să crească distanţa de siguranţă între vehicule.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, respinsă în Parlament. Doar 139 de voturi „pentru”

Publicat

guvernul bolojan.jpg






Moțiunea de cenzură inițiată de opoziție împotriva Guvernului condus de Ilie Bolojan a fost respinsă luni de Parlament, după ce a obținut doar 139 de voturi favorabile, mult sub pragul constituțional de 232 necesare pentru demiterea Executivului.

Parlamentarii coaliției de guvernare au absentat de la vot, confirmând soliditatea majorității PSD–PNL–USR–UDMR, conform MediaFax.

Votul din Parlament:…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Botoxul, utilizat cu succes în tratamentul AVC. Administrarea toxinei este gratuită pentru recuperarea medicală a pacienților

Publicat

botoxul, utilizat cu succes în tratamentul avc. administrarea toxinei este

Pentru cei mai mulți oameni, toxina botulinică, cunoscută popular ca „botox”, este asociată cu ștergerea ridurilor sau procedurile cosmetice. În realitate, pentru mii de pacienți cu afecțiuni neurologice grave, această substanță este un tratament medical necesar, fără de care recuperarea ar fi mult mai dificilă sau chiar imposibilă. În România puțină lume știe că tratamentul cu ”botox” este gratuit pentru anumite afecțiuni.

Conf. univ. dr. Marius Popescu, medic…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Care e starea barajelor și digurilor din județul Cluj. Verificări dispuse de Prefectură

Publicat

505104611 23913958111572551 5221396589057838589 n 2.jpg






Prefectul județului Cluj, Maria Forna, a convocat luni o ședință de lucru a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență (CJSU), dedicată evaluării stării tehnice și de siguranță a barajelor și digurilor din județ.

Analizele realizate de instituțiile cu atribuții în domeniu arată că, în prezent, nu există riscuri care să pună în pericol comunitățile locale.

Situația barajelor din bazinele…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Concerte de sărbători la Târgul de Crăciun din Alba Iulia, pe Latura de Vest a Cetății. PROGRAM până în 22 decembrie

Publicat

concerte de sărbători la târgul de crăciun din alba iulia,

La Târgul de Crăciun din Alba Iulia, pe Latura de vest a Cetății Alba Carolina, sunteți invitați să intrați în atmosfera sărbătorilor de iarnă. În perioada 19-22 decembrie sunt organizate concerte de colinde.

Vă invităm cu drag să vă bucurați de seri pline de lumină, colinde și emoție, alături de artiști minunați care aduc spiritul Crăciunului mai aproape de inimile noastre. Colindăm împreună”, este mesajul organizatorilor.

Târgul de Crăciun Alba Iulia 2025 –…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe