Connect with us

ACTUALITATE

Atenție, șoferi! Restricții de circulație pe Autostrada A1 Sibiu-Deva

Publicat

autostrada deva (sebes) sibiu
Arhivă foto

În cursul zilei de miercuri, 18 august, traficul este restricționat pe Autostrada A1 Sibiu-Deva pentru lucrări la partea carosabilă.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, miercuri, 18.08.2021, pe autostrada  A1 Sibiu-Deva, se va circula restricționat, din cauza unor lucrări după cum urmează:

– km 264-262, calea 2, se  restricționează banda de urgență, pentru montarea unor  indicatoare restrictii, între orele 10.00-15.00;

– km 270-269, calea 2, se restrictionează banda de urgență pentru instalare unor indicatoare restrictii,  între orele 10.00-15.00;

– km 270-254/calea 1 si calea 2, se restrictioneaza banda de urgență pentru verificarea panourilor VMS, între orele 09:00-14:00;

– km 381-382/calea 1, se restricționă banda de urgență pentru înlocuirea parapetului marginal, între orele 08:30-13:00;

– km 330-360, calea 1, se restrictionează banda de urgență și banda 1, pentru aplicarea unor marcaje rutiere, între orele 10:00-19:00.

Polițiștii recomandă conducătorilor auto să circule cu viteză redusă în zona lucrărilor și semnalizați din timp intenția de schimbare a benzii de circulație, efectuând manevra după o temeinică asigurare!

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Patru trenuri CFR Călători vor purta nume simbolice de Ziua Națională a României

Publicat

patru trenuri cfr călători vor purta nume simbolice de ziua

Publicitate

Patru dintre trenurile care vor circula pe 1 decembrie, de Ziua Națională a României, vor purta nume simbolice inspirate de personalități marcante ale vremii, contribuind astfel la evocarea spiritului din 1918, a anunțat joi CFR Călători.

Operatorul național de transport feroviar de călători va asigura 36 trenuri care deservesc Alba Iulia pe 1 decembrie 2025.

Trenurile care vor purta simbolic, pentru o zi, un nume special de Ziua Marii Uniri sunt: IR…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Start Up Nation 2025: Termen prelungit pentru înscrieri în cadrul programului. Anunțul Ministerului Economiei

Publicat

start up nation 2025: termen prelungit pentru înscrieri în cadrul

Publicitate

Ministerul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului anunță prelungirea termenului de înscriere în cadrul programului pentru stimularea întreprinderilor mici și mijlocii „Start-Up Nation – România”, scrie alba24.ro.

Modificarea a fost aprobată prin Ordinul ministrului nr. 2338 din 21 noiembrie 2025, publicat în Monitorul Oficial nr. 1091/26.11.2025.

”Cursurile de formare antreprenorială, finanțate prin Programul Educație și…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Rata şomajului înregistrat în evidenţele AJOFM Botoșani în luna octombrie 2025

Publicat

rata şomajului înregistrat în evidenţele ajofm botoșani în luna februarie 2025

Publicitate

La sfârșitul lunii octombrie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Botoșani erau înregistrați 3.949 șomeri (din care 1.754 femei), rata șomajului fiind de 3,59% în creștere ușoară față de luna septembrie cu 0,05 pp.

Din totalul de 3.949 persoane înregistrate în evidențele AJOFM Botoșani, 750 erau beneficiari de indemnizaţie de şomaj, iar 3.199 erau șomeri neindemnizați. În ceea ce privește mediul de…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Tânăr din Vârfu Câmpului dat dispărut. Autoritățile cer sprijinul populației. Sunați la 112 dacă aveți informații

Publicat

tânăr din vârfu câmpului dat dispărut. autoritățile cer sprijinul populației.

Publicitate

Un tânăr în vârstă de 28 de ani, Niculescu Cosmin, domiciliat în comuna Vârfu Câmpului, județul Botoșani, a fost dat dispărut după ce, în dimineața zilei de 26 noiembrie 2025, a părăsit locuința unde se afla și nu a mai revenit până în prezent. Cazul se află în atenția autorităților, care au demarat procedurile specifice pentru identificarea persoanei.

Potrivit datelor furnizate, Cosmin locuia și muncea la Aurel Ciubotariu, în aceeași…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe