EVENIMENT
Atenție, șoferi! Restricții de circulație pe Valea Oltului
În cursul zilei de joi, 3 iunie, vor fi restricții de circulație în funcție de condițiile meteo pe cinci tronsoane ale Văii Oltului pentru lucrări de reparații.
Restricții de circulație în data de 03.06.2021, în funcție de condițiile meteo
Pe DN 7 km 238+200 - km 239+400 pe raza localității Câineni se execută covor asfaltic între orele 08:00 - 18:00. Circulația rutieră se desfășoară pe 1/2 din cale dirijat de piloți de circulație.
De asemenea pe DN 7 km 159+000 - km 166+000 în extravilanul localitățiilor Milcoiu - Golești se lucrează la decolmatare șanțuri și curățirii acostamente intre orele 08:00 - 18:00. Circulația rutieră se desfășoară pe 1/2 din cale dirijat de piloți de circulație.
Astfel pe DN 7 km 224+000 - km 229+000 în extravilanul localitățiilor Robesti - Câineni se lucrează la rânguire versanți între orele 08:00 - 14:00. Circulația rutieră se închide/se deschide în reprize de max.20 minute.
Totodată pe DN 7 km 208+000 - km 211+000 pe raza localitățiilor Brezoi - Proieni se executa lucrări de reparații asfaltice intre orele 07:00 - 18:00.
Circulația rutieră se desfășoară pe 1/2 cale dirijat de piloți de circulație.
Și pe DN 7A km 50+000 - km 53+000 pe raza localității Voineasa se lucrează la reparații asfaltice cu mixtura asfaltica între orele 08:00 - 18:00. Circulația rutieră se desfășoară pe 1/2 din cale dirijat de piloți de circulație.
EVENIMENT
Fumătorii plătesc tot mai mult. Unul dintre cei mai mari distribuitori din România scumpește de luni toate țigările
De luni, JTI, al doilea mare distribuitor de țigări din România, a majorat prețurile tuturor mărcilor pe care le comercializează, inclusiv cel mai popular brand, Winston, cu 1 leu per pachet. Aceasta vine la scurt timp după ce liderul pieței, BAT, aplicase deja o scumpire similară.
Specialiștii estimează că și Philip Morris, al treilea jucător important de pe piață, va urma exemplul concurenților în perioada...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Tânăr din Gherla, reținut după ce și-a agresat concubina și a ignorat ordinul de protecție
Polițiștii din Gherla au reținut pentru 24 de ore un tânăr de 21 de ani, cercetat pentru violență în familie și nerespectarea măsurilor impuse printr-un ordin de protecție provizoriu.
Incidentul s-a produs în noaptea de 18 ianuarie, în jurul orei 04.30, într-un imobil de pe strada Trandafirilor. Conform polițiștilor, tânărul și-ar fi agresat fizic concubina, o tânără de 29 de ani, aplicându-i o...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Doi bărbați din Florești, de 24 și 32 de ani, au fost prinși de polițiști la scurt timp după ce au pătruns prin efracție într-un imobil aflat în construcție și au furat scule și unelte în valoare de 18.000 de lei.
Incidentul a avut loc în noaptea de 15/16 ianuarie, iar bunurile au fost găsite intacte într-un pod din comună, prejudiciul fiind recuperat integral.
Cei doi suspecți au fost reținuți pentru...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Dinamo – U Cluj 1-0. „Câinii” urcă pe podium. Universitatea Cluj, înfrângere grea în lupta pentru play-off
Dinamo – U Cluj, derby-ul etapei cu numărul 22 din SuperLigă, s-a încheiat cu victoria la limită a dinamoviștilor, scor 1-0, într-un meci în care formația lui Zeljko Kopic a arătat mai multă determinare și eficiență.
„Câinii” urcă provizoriu pe podium, în timp ce Universitatea Cluj ratează o șansă importantă de a rămâne aproape de zona play-off-ului.
Karamoko, decisiv înainte de pauză
Prima...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
